06:59 19 فوریه 2019
Israeli soldiers look at the Syrian side of the Israel-Syria border on the Israeli-occupied Golan Heights, Israel July 7, 2018

تهدید سوریه: پاسخ سرنگونی جنگنده سوری را می دهیم

© REUTERS / Ronen Zvulun
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 164

سوریه، پاسخ اقدام رژیم اسرائیل در سرنگون کردن یک جنگنده سوری بر فراز خاک سوریه را می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، یک منبع سوری اعلام نمود که پاسخ سرنگونی هواپیمای سوری طول نخواهد کشید. این پاسخ شامل چند گام است: تکمیل عملیات نظامی با قدرت بیشتر (در جنوب سوریه) و پاسخ مستقیم به نیروهای اسرائیلی در زمان مناسب است.

وی افزود: دشمن اسرائیلی در تلاش برای متوقف کردن عملیات نظامی علیه گروههای تروریستی مورد حمایت مستقیم خود در جنوب سوریه است.

وی به اسرائیل هشدار داد، زیرا این کشور "ممکن است آتشی را شعله ور کند که قادر نخواهد بود آن را متوقف کند. نیروهای اسرائیلی هواپیمای سوری را با آگاهی از اینکه یک هواپیمای سوری است و در داخل حریم هوایی سوریه قرار دارد، هدف قرار دادند.

روز گذشته، به نقل از دفتر مطبوعاتی ارتش اسرائیل ، نظامیان این کشور دو موشک زمین به هوا را به سمت هواپیمای " سوخوی" وارد شده از سوریه به فضای هوایی اسرائیل شلیک کردند. 
در این خبر آمده است: " دو موشک زمین به هوا از مجموعه ی سیستم ضد موشکی پاتریوت به سمت هواپیما یی که به 2 کیلومتری فضای هوایی اسرائیل وارد شده بود، شلیک گردید." 
نظامیان می گویند: " ارتش دفاعی اسرائیل ، نزدیک شدن هواپیمایی که به دو کیلومتری فضای هوایی اسرائیل وارد شده بود پی گیری نمود. سپس با موشک های پاتریوت به سمت آنها شلیک کرد. " 

 

مرتبط:

اردوغان: اسرائیل، همان شبح هیتلر است
حمایت تمام قد آمریکا و اسرائیل از داعش
سیستم دفاع موشکی جدید اسرائیل علیه موشک های سوری
حمله جنگنده های اسرائیل به استان حما در سوریه + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک