19:57 21 اوت 2019
اعتراف آمریکاییان به برتری سلاح هسته ای روسیه

اعتراف آمریکاییان به برتری سلاح هسته ای روسیه

© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federation
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 103

وبسایت ماموران سابق سیا و نیروهای عملیات ویژه آمریکا SofRep اعتراف کرد که سلاح هسته ای روسیه چند برابر قوی تر از سلاح هسته ای آمریکا و چین است.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان قدرت هرکدام از بمب های اتمی را معلوم کرده و انها را بایکدیگر مقایسه کردند. قدرت بمب های اتمی پرتاب شده به هیروشیما و ناکازاکی به ترتیب 15 و 21 کیلوتن بود. موشک آمریکایی Trident با قدرت 100 کیلوتن چهار بار قوی تراز آنها است. قدرت بهترین بمب کره شمالی از 250 کیلوتن تجاوز نمی کندو قدرت بمب آمریکایی Minuteman III 475 کیلوتن است.
قدرت موشک چینی DF-31 1000 کیلوتن است اما واشنگتن بمب اتمی B-53 را در اختیار دارد که 9 برابر قوی تر از موشک چینی است. در این میان به نوشته SofRep، قدرت بمب های اتمی روسیه بسیار بیشتر از رقیبانش است. مثلا قدرت موشک سرمت 50 هزار کیلوتن و قدرت اژدر عظیم زیردریایی "استاتوس ـ 6" 100 هزار کیلوتن است. به این ترتیب بهترین بمب روسیه ده برابر قوی تر از بهترین طرح های آمریکایی است.

انتشار فیلم آزمایشات موشک روسی سرمت
© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation

وزارت دفاع روسیه روز 19 ژوئیه برای نخستین بار پرتاب و پرواز موشک "بوروستنیک"را نشان داد. این موشک کروز حامل کلاهک هسته ای است که رادار گریز بوده و در ارتفاع پائین پرواز می کند. "بوروستنیک" دارای برد عملا نامحدود بوده ، مسیر پرواز آن غیر قابل پیش بینی است و می تواند از رهگیری فرار کند

 

 

مرتبط:

ناتو به ضعف خود اعتراف کرد
اعتراف تفنگداران دریایی آمریکا به آسیب پذیری خود در برابر روسیه
اعتراف آمریکا به برتری روسیه در سیستم های دفاع هوایی و سلاح های دقیق
اعتراف آمریکا به تاثیر منفی تحریم های روسیه بر منافع این کشور
اعتراف بریتانیا به قدرت نظامی روسیه
اعتراف آمریکا به آمادگی نظامی روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک