06:18 20 فوریه 2019
متحد شدن چین و آلمان در جنگ اقتصادی با آمریکا

متحد شدن چین و آلمان در جنگ اقتصادی با آمریکا

© AFP 2018 / Muneyoshi Someya
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 201

پکن امیدوار است بیانیه مشترکی با اتحادیه اروپا در محکومیت سیاست اقتصادی ترامپ صادر کند.

به گزارش اسپوتنیک، لی که چیانگ، نخست وزیر چین در چارچوب تدارکات برای تدوین چنین سندی از کشورهای اروپای شرقی و آلمان بازدید کرد. در برلین توافقنامه هایی به ارزش 23 میلیارد دلار به امضا رسید و چین وعده داد دسترسی به بازار داخلی خود را برای سرمایه گذاران اروپایی تسهیل کند.
اینکه صادرات هم چین و هم آلمان به امریکا به مراتب بیشتز ار واردات آنها از ایالات متحده است، دو کشور را متحد می سازد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها از ضرورت رفع این عدم توازن در تجارت سخن گفته و کاخ سفید در نهایت حقوق گمرکی مضاعف باری واردات وضع کرد که در نتیجه آن فقط چین 34 میلیارد دلار ضرر کرد.
بازدید نخست وزیر چین از اروپا به نزدیکی کشورهایی که از سیاست اقتصادی ترامپ ضربه دیده اند، کمک کرد و وی در سخنرانی خود در صوفیه گفت پکن تعرفه های گمرکی برای واردات کالاها به چین را کاهش خواهد داد. همچنین انگلا مرکل تاکید کرد حقوق گمرکی مضاعف آمریکا برای واردات ار چین به کارآفرینان آلمانی نیز ضرر وارد نمی سازد.
پکن به کمک اروپا در مبارزه با امریکا امیدوار است. در نظر است دیدار سران چین و اتحادیه اروپا برای بحث درباره مسائل مربوط به همکاری سیاسی و اقتصادی دو طرف روز های 16 و 17 ژویئه برگزار شود و در پایان آن اعلامیه مشترکی صادر شود.

مرتبط:

ضربه جدید تجاری آمریکا به چین
مقابله به مثل چین برای اعمال تعرفه بر روی کالاهای آمریکایی
جنگ تجاری چین و آمریکا ادامه دارد
چین سایت آمریکایی را مسدود کرد
اتهام زنی جدید امریکا به چین
مقاومت چین در برابر فشار امریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک