20:49 19 نوامبر 2018
عدم اطمینان ترامپ به گفته های پوتین

بستن آسمان هلسینکی به خاطر پوتین و ترامپ

© AP Photo / Evan Vucci
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

به خاطر پوتین و ترامپ، تمام پروازهای آسمان پایتخت فنلاند بسته می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، تمام پروازهای تاریخ 15-17 ژوئن در منطقه هلسینکی، به جز پروازهای تجاری بر فراز هلسینکی ممنوع خواهد شد. این ممنوعیت شامل هواپیماهای بدون سرنشین نیز می شود.
بر اساس بیانیه دولت فنلاند: "سفر رئیس جمهور این دو کشور (آمریکا و روسیه)، يک مورد استثنایی است که در آن هیچ جایی برای خطر وجود ندارد. محدودیت ها باید ایمنی مهمانان را تضمین کنند".

ار سوی دیگر، احتمال اختلال در خطوط تلفن نیز وجود دارد. اپراتورهای تلفن همراه دی ان ای و الیسا مجبور به اصلاح کار در ایستگاه های پایه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری شدند، مکانی که در 16 ژوئیه، ولادیمیر پوتین و دونالد ترومپ دیدار خواهند کرد.
اما این نکته قابل توجه است که "در فنلاند، دخالت در استفاده از شبکه های تلفن همراه و خاموش کردن سیگنال های تلفن توسط قانون رسم نیست".
سران روسیه و ایالات متحده در تاریخ 16 جولای در هلسینکی،پایتخت فنلاند دیدار خواهند کرد. گزارش شده است که آنها قصد دارند در مورد چشم انداز توسعه بیشتر روابط بین مسکو و واشنگتن، و همچنین موضوعات روز بین المللی را مورد بحث قرار دهند. ترامپ قصد دارد با پوتین درباره درگیری های سوریه و اوکراین و همچنین موضوع دخالت مسکو در انتخابات آمریکا مذاکره کند.
این نخستین ملاقات کامل دو رئیس جمهور خارج از اجلاس سران خواهد بود. یک سال پیش، روسای دو دولت برای اولین بار در هامبورگ در اجلاس G20 یکدیگر را ملاقات کردند، و سپس یک ملاقات کوتاه در ویتنام در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-پاسفیک (APEC) با یکدیگر داشتند.

 

 

مرتبط:

بدل دریاچه ای ترامپ در فنلاند+عکس
کشف بقایای زیردریایی شوروی در خلیج فنلاند
اولین مرد باردار در فنلاند
شروع انتخابات ریاست جمهوری در فنلاند
فروش نان پخته شده با استفاده از حشرات در فنلاند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک