20:35 19 فوریه 2019
شرط امریکا برای کمک اقتصادی به کره شمالی

پامپئو: رفتار ایران برایش گران تمام می شود

© AFP 2018 / Saul Loeb
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 216

آمریکا و کشورهای خلیج فارس به ایران نشان می دهند که رفتار هایش برایش گران تمام می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتد پرس، وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پامپئو در طی سفر خود به امارات متحده عربی اعلام نمود که رفتار ایران برایش گران تمام می شود.

به گفته وی، مسئله اصلی که امروز ایالات متحده بر آن متمرکز است، قطع فرصت های مالی برای ایران است تا این کشور به رفتارهای بد خود ادامه ندهد.

به عقیده وی، تحریم ها نه برای مردم ایران، بلکه برای متقاعد کردن ایران برای تغییر رفتار غیرقابل قبول این کشور است و برایش گران تمام خواهد شد. ایران باید بداند که آمریکا تلاش خود را می کند تا مسیرهای دریای آزاد را حفظ کند و راه ترانزیت نفت را برای تمام جهان حفظ خواهد نمود. ما ده ها سال این ترانزیت آزاد را حفظ کردیم و به این راه ادامه خواهیم داد.
گفتنی است، پیش از این سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه ایران اعلام نمود که تهدید رئیس جمهور آمریکا در چند روز گذشته مبنی بر جلوگیری از صادرات حتی یک قطره از نفت ایران به سایر کشورها، نیازمند موضع سریع و هوشمندانه‌ای از جانب ایران است.
وی تاکید کرد: اگر قرار بر منع صادرات نفت ایران باشد، اجازه خروج نفت به دیگر نقاط دنیا از طریق تنگه خلیج فارس را نمی‌دهیم. 20 درصد نفت جهان از تنگه خلیج فارس عبور می‌کند و دنیا به این نفت نیاز دارد و هر اقدام خصمانه‌ای از طرف آمریکا هزینه‌های گزافی برای آنها به دنبال دارد.

 

مرتبط:

پامپئو به ایران هشدار داد
پامپئو: مواضع اروپا و آمریکا در قبال ایران نزدیک می شود
امر دیگری نیست أقای پامپئو؟
مایک پامپئو رئیس جدید سازمان سیا شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک