11:07 18 ژوئیه 2019
ایران تنها راه حل مشکل بنزین آمریکا

ایران تنها راه حل مشکل بنزین آمریکا

© Flickr / Carsten ten Brink
جهان
دریافت لینک کوتاه
1214

تنها راه حل کاهش قیمت بنزین در آمریکا تغییر سیاست ترامپ در قبال ایران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ ، ترامپ بار دیگر در توییتر، از اوپک به خاطر بالا بودن قیمت نفت انتقاد کرد.این نشریه درباره توییت دونالد ترامپ می نویسد که: اوپک در چنین مواقعی معمولا سپر بلای خوبی است تا افزایش قمیت بنزین در خانه را به گردن آن انداخت اما فشار آوردن به این سازمان برای افزایش تولید نفت، قیمت بنزین را برای مدت زمان طولانی پایین نخواهد آورد. تنها راه ترامپ برای پایین  آوردن واقعی قیمت بنزین در آمریکا این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.

این روزنامه همچنین در ادامه می دهد: تحلیلگران و تجار نفتی چیزی می‌دانند که ترامپ نمی‌داند یا نمی‌تواند بفهمد: وقتی که تحریم‌های نفتی ایران در ماه نوامبر به اجرا گذاشته شوند، سایر تولیدکنندگان نفت توانایی جبران آن را ندارند. اگر ترامپ موفق شود صادرات نفت ایران را به صفر برساند، بازار دستکم به 2.7 میلیون بشکه نفت در روز نیاز خواهد داشت تا این کمبود را جبران کند و اگر آنها نتوانند این شکاف را پر کنند، آنگاه طبق پیش‌بینی بانک «مریل لینچ» (دومین بانک بزرگ آمریکا) قیمت هر بشکه نفت به بیش از 120 دلار خواهد رسید. با این حال، در دنیای ترامپ، قیمت بنزین باید کاهش یابد!

گفتنی است که عربستان سعودی اخیرا اعلام کرد که ماه گذشته 10.5 میلیون بشکه نفت خام به بازار عرضه کرده است که یک افزایش 500 هزار بشکه‌ای را نسبت به ماه قبل از آن و بزرگترین افزایش تولید این کشور را از سال 2004 نشان می‌دهد. با این وجود، واقعیت این است که ظرفیت کشورهای تولیدکننده نفت به اندازه‌ای نیست که با تکیه بر آن بتوان، توقف عرضه نفت ایران به بازار را به طور کامل جبران کرد.


مرتبط:

راهکارهای ایران برای مقابله با آمریکا و متحدانش
پاسخ آمریکا به تهدید ایران
پاسخ ایران به تحریم نفتی آمریکا چگونه خواهد بود؟
تکذیب موافقت هند و آمریکا برای قطع واردات نفت ایران
در ایران راه مقابله با آمریکا یافت شد
اعلام تاریخ تحریم های جدید آمریکا علیه ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک