02:49 21 فوریه 2019
افشای طرح آمریکا برای مبارزه با اس 400

افشای طرح آمریکا برای مبارزه با اس 400

© Sputnik / Vitaliy Ankov
جهان
دریافت لینک کوتاه
105

آمریکا قصد دارد برای مقابله با سامانه موشکی دفاع هوایی اس 400 روسیه از نیروی هوایی و نیروی زمینی خود استفاده کرده و امکانات آنها را متحد سازد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را نشریه Military با استناد به ژنرال جیمزهلمز، رئیس مقر فرمندهی نیروی هوایی آمریکا گزارش داده است.
ژنرال جیمزهلمز خاطرنشان ساخت برد سامانه موشکی جدید دفاع هوایی افزایش یافته و این امر شعاع استفاده رزمی از هواپیمای نسل چهارم را کاهش می دهد که باعث نگرانی نظامیان امریکایی می شود.
ژنرال امریکایی افزود:" ما دارای امکانات معینی هستیم که آنها را در زمینه شناسایی و مدیریت متحد خواهیم کرد و همچنین دارای سامانه های گوناگون دارای شعاع عمل گسترده هستیم".
یادآور می شود مسکو و آنکارا در سپتامبر 2017 قرارداد 2.5 میلیارد دلاری تحویل سامانه های اس 400 به ترکیه را امضا کردند که باعث نارضایتی امریکا شده است چون ترکیه عضو ناتو است.

سامانه موشکی پدافند هوایی اس ـ400 موسوم به "تریومف" مجهز به چند نوع موشک دارای برد های گوناگون است که قادرند با حداکثر سرعت 4800 متر در ثانیه به تمام اهداف هوایی از جمله بالگرد ها، هواپیما ها ، پهپاد ها، موشک های بالدار و موشک های بالستیک تاکتیکی اصابت کنند.

مرتبط:

تلاش جدید آمریکا برای محروم کردن هند از اس 400
اعلام مبلغ معامله فروش سامانه اس 400 روسیه به هند
تحریم ترکیه در صورت خرید "اس 400" از روسیه
اعلام زمان تحویل اس 400 به ترکیه
اخطار ناتو به ترکیه درباره پیامدهای خرید اس 400
هشدار آمریکا به عراق درباره عواقب خرید اس 400 از روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک