23:03 25 آوریل 2019
بدبخت ترین کشور جهان

بدبخت ترین کشور جهان

© Fotolia / Roman Bodnarchuk
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 617

نفت خیز ترین کشورهای جهان، فقیرتر هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، نیجریه در فقر، از هند پیشه گرفته است. بر اساس مطالعه سالانه موسسه بروکینگز، در کشور نفت خیز نیجریه 87 میلیون نفر فقير با درآمد روزانه کمتر از 1.9 $ زندگی می کنند. این 44.4 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهد که به زودی به 50 درصد می رسد.
روند اقتصاد در نیجریه به سمت شرایط بدتر پیش می رود. در پایان سال در این کشور، تعداد 3.2 میلیون نفر فقیر به این میزان اضافه می گردد. با وجود اینکه این کشور از کشورهای اصلی تولید کننده نفت در آفریقا می باشد، کاهش قیمت نفت در طی سالهای گذشته از علل این موضوع می باشد.
به گفته کارشناسان، در حال حاضر 71.5 میلیون شهروند هندی زیر خط فقر زندگی می کنند. این تنها 5.3 درصد از جمعیت کشور هند را تشکیل می دهد و تعداد فقرا همچنان در حال کاهش است. جایگاه سوم متعلق به جمهوری دموکراتیک کنگو با بیش از 63 میلیون نفر فقیر می باشد.
با توجه به پیش بینی های موسسه بروکینگز، تا سال 2030 در قاره آفریقا حدود 90 درصد از شهروندان فقیر زندگی خواهند کرد. اندونزی و بنگلادش نیز با 14.2 و 17 میلیون نفر فقیر در جایگاه بعدی قرار دارند.

مرتبط:

ترکمنستان سرزمینی غنی از نفت و گاز با مردمی فقیر
در کره جنوبی بسیاری از بازنشستگان فقیر به صورت عمد مرتکب جرم میشوند که به زندان انداخته شوند، جایی که به آنها سرپناه و غذای گرم داده میشود
خطیب نماز جمعه تهران: ملت مسلمان نباید فقیر باشند
فقیر آمریکایی و خانه هفتصد متری
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک