09:40 27 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2214

سفیر جدید آمریکا در برلین از دولت این کشور خواست اجازه استفاده شرکت هواپیمایی ماهان از حریم هوایی آلمان را ندهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شفقنا، روزناه جروزالم پست نوشته است ریچارد گرنل، سفیر جدید آمریکا در برلین از دولت آلمان خواست اجازه ندهد هواپیماهای متعلق به هواپیمایی ماهان ایران از حریم هوایی این کشور استفاده کند چرا که این هواپیمایی از تروریسم حمایت کرده است.
در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را و احیای سیاست اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی به جای برجام نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در هر ده گزارش خود تاکید کرده که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل می کند.

 

 

مرتبط:

هشدار اتحادیه اروپا درخصوص عواقب تحریم ها علیه ایران
آمریکا: تحریم ها علیه ایران تنها افزایش می یابد
تحریم تیم ملی فوتبال ایران توسط شرکت نایک
گسترش تحریم های آمریکا علیه ایران
ادعای دور زدن تحریم های آمریکایی توسط " ماهان ایر"
برنامه های جدید کنگره امریکا برای تحریم ماهان ایر
عربستان پرواز های شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان را ممنوع کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک