15:56 17 فوریه 2019
ترامپ وضع تحریم ها علیه کره شمالی را متوقف کرد

ترامپ وضع تحریم ها علیه کره شمالی را متوقف کرد

© AFP 2018 / Saul Loeb
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

قرار بود در 300 مورد تحریم هایی علیه کره شمالی وضع شود.

 

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت:«وضع تحریم ها در 300 مورد علیه کره شمالی را لغو کردم».

به گفته خودش، او تصمیم گرفت این تحریم ها را متوقف کند، زیرا در شرایط کنونی «بی احترامی» به نظر می رسید.

ترامپ همچنین گفت که رزمایش های نظامی با کره جنوبی تا زمانی که مذاکرات با کره شمالی در جهت صحیح پیش می رود انجام نخواهند شد.

پس از پایان اجلاس رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا در سنگاپور، طرفین سند نهایی را به امضا رساندند. در این سند آمده است که ترامپ به کره شمالی تضمین امنیتی می دهد و کیم جونگ اون به غیر هسته ای شدن شبه جزیره کره پایبند خواهد ماند.

اجلاس رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور در هتل «کاپلا» در جزیره «سنتوس» برگزار شد که فقط یک پل آن را از سنگاپور جدا می کند. رهبران دو کشور موضوع غیر هسته ای شدن کامل شبه جزیره کره و تضمین صلح در شبه جزیره کره و عادی سازی مناسبات آمریکا- کره را به بحث گذاشتند.

پس از پایان دیدار، ترامپ اعلام کرد که سند جامعی با کره شمالی به امضا رسید و افزود فرایند غیر هسته ای شدن شبه جزیره کره خیلی سریع آغاز می شود.

کیم جونگ اون امضای سند در اجلاس سنگاپور را «آغاز جدید»ی در مناسبات دو کشور نامید و قول داد تغییرات بزرگی در آینده رخ بدهد. آمریکا متعهد شد امنیت کره شمالی تضمین شود و پیونگ یانگ بنوبه خود تعهدات خود در رابطه با غیرهسته ای شدن شبه جزیره کره را مورد تأیید قرار داد.

مرتبط:

روحانی با ترامپ در فرماتی شبیه اجلاس سنگاپور ملاقات نخواهد کرد
ترامپ لیموزین خود را به اون نشان داد+ویدئو
کیم جونگ اون از امضای سند نهایی با خودکاری با نام ترامپ خودداری ورزید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک