13:11 24 مارس 2019
برتری مسلم سیستم موشکی آوانگارد

برتری مسلم سیستم موشکی آوانگارد + عکس

© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federation
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 202

ولادیمیر پوتین می گوید که بعید است کشوری در آینده نزدیک بتواند، سیستمى همانند سیستم موشکی آوانگارد بسازد.

به گزارش اسپوتنیک ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، معتقد است که سیستم موشکی آوانگارد، اسلاح مطلق است و بعید است که چنین موشکی در سال های آینده در کشور دیگری تولید شود.

پوتین گفت: در حال حاضر این یک سلاح مطلق است. بیش از 20 سرعت ماخ از خصوصیات این موشک است. من فکر نمی کنم که در سال های آینده چنین موشکی در کشور های دیگر تولید شود. اگر چه، البته، روزی تولید خواهد شد. و همانگونه که گفتم، ما به این موضوع توجه نخواهیم کرد، زیرا ما آن را خودمان داریم".

گفتنی است، سیستم موشکی "آوانگارد" روسیه، با قابلیت پرواز در لایه های متراکم جو با سرعت مافوق صوت بیش از 20 برابر عدد ماخ را داد.

کارشناس فضایی روسیه در این خصوص می گوید: "من فکر می کنم که ساخت این موشک پاسخ به سیستم موشکی آمریکایی ها مستقر در اروپا است.

سیستم آمریکایی Aegis، تنها تا 5 برابر عدد ماخ سرعت دارد. برای اینکه بتوان موشک هایی با سرعت 10 ماخ را رهگیری نمود، نیاز به موشک هایی با سرعت 15 برابر عد ماخ داریم که این امر از توان آمریکایی ها خارج است".

ولادیمیر پوتین در سخنرانی خود در برابر مجلس فدرال روسیه گفت که موشک‌های بالستیک جدید و نیرومندی را ساخته که سیستم‌های دفاعی قادر به مقابله با آنها نیستند و استفاده از شبکه‌های دفاع ضدموشکی در برابر آنها بیهوده است. 

 

 

مرتبط:

اعلام تاریخ پرتاب موشک بالستیک سرمت روسیه
اعلام تاریخ آزمایش موشک های سنگین بدون سرنشین روسیه
آزمایش اولین موشک قابل استفاده مجدد در روسیه
یمن موشک بالستیک به سمت عربستان شلیک کرد+ ویدیو
تحویل موشک جدید ضد کشتی به نیروی دریایی امریکا
آزمایش جدیدترین موشک روسی از هواپیمای سوخو57 + فیلم
پنتاگون: موشک شلیک شده به نفتکش عربستان، ایرانی بود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک