17:22 23 آوریل 2019
آزمایش اولین موشک قابل استفاده مجدد در روسیه

آزمایش اولین موشک قابل استفاده مجدد در روسیه

© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 90

در سال 2022، نخستین موشک قابل استفاده مجدد در روسیه مورد آزمایش قرار می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، بوریس ساتوفسکی، رئیس گروه بنیاد  توسعه در روسیه (FPI) اعلام نمود که در سال 2022 در روسیه اولین موشک فضایی قابل استفاده مجدد آزمایش می شود. این پروژه با همکاری راسکوسموس و یونایند ایرکرافت کارپرایشن صورت خواهد گرفت.

به نقل از آقای باریس رئیس بنیاد توسعه در روسیه گفت: "این طرح در ابتدا شامل پرتاب موشک حامل در ارتفاع 59-66 کیلومتری و بازگشت آن به منطقه شروع با فرود در باند فرودگاه می باشد. هنگام بازگشت این موشک به مبدا، از یک موتور توربوجت استفاده خواهد شد.

روسیه در واقع، همراه به جنگنده های سوخو خود معروف می باشد. به عنوان مثال، سوخو-57 یک جنگنده چند منظوره روسی نسل پنجم است که توسط سوخو طراحی شده است. این هواپیما برای از بین بردن اهداف هوایی، زمینی، شناسایی و همچنین تخریب سیستم کنترل دشمن طراحی شده است.
جنگنده «سوخو-57» مجهز به مجموعه جدید تجهیزات راداری است که امکان بررسی سریع وضعیت جنگی را فراهم می سازد. این جنگنده مجهز به رادار مافوق قوی است که شناسایی اهداف زمینی و هوایی در «فاصله بسیار دور» را ممکن می سازد. پس از شناسایی، هر هدفی با کمک موشک های  دوربرد از نوع «هوا- هوا» و « هوا-زمین» نابود خواهد شد.

 

 

مرتبط:

مفهوم مبارزه پنتاگون با تاسیسات پرتاب موشک دشمن
موشک های پرتاب شده به سوریه تا روسیه رسیدند
پرتاب موشک اسپیس ایکس برای پیدا کردن ساکنان سیارات دیگر
پرتاب موشک مافوق صوت روسیه +فیلم
چند موشک به سوی اسرائیل پرتاب شده است؟
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک