09:56 23 ژانویه 2019
آمریکا: تحریم ها علیه ایران تنها افزایش می یابد

آمریکا: تحریم ها علیه ایران تنها افزایش می یابد

© AP Photo / Andy Wong
جهان
دریافت لینک کوتاه
1115

تحریم های آمریکا علیه ایران تنها افزایش خواهد یافت، اگر رژیم رفتار خود را تغییر ندهد.

به گزارش اسپوتنیک، معاون وزارت خزانه داری آمریکا، خانم سیگال ماندلکر در سخنرانی خود در بنیاد دفاع از دموکراسی گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران تنها افزایش خواهد یافت، اگر رژیم رفتار خود را تغییر دهد.

ماندلکر گفت: "تأثیر تحریمها تنها افزایش خواهد یافت و اگر رژیم روند خود را تغییر ندهد، دردناک خواهد بود". وی همچنین از تمام شرکای ایالات متحده خواست تا متحد شوند و به تحریم های جدید علیه ایران بپیوندند.

معاون وزارت خزانه داری ایالات متحده با اشاره به شرکای این کشور در اتحادیه اروپا گفت: "من به شما هشدار می دهم که اقدامات بیشتری برای اطمینان از اینکه شرکت های شما با ایران و شرکای این کشور معامله نمی کنند را انجام دهید".

گفتنی است، در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. 
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی به جای برجام نیز اشاره نمود. 
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

مرتبط:

قانون مقابله با تحریم روسیه علیه ایالات متحده و متحدانش
آمریکا در آستانه تحریم شرکت های اروپایی
گسترش تحریم های آمریکا علیه ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک