03:39 26 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 80

علی مطهری می گوید که، ایران هیچ گونه تغییری در برجام ایجاد نخواهد نمود.

جناب آقای علی مطهری در پاسخ به سوال خبرنگار اسپوتنیک در خصوص اظهار نظر جدید فرانسه در خصوص توافق نامه جدید برجام گفت: " ایران مذاکرات را تمام شده تلقی می کند، ایران هیچ گونه تغییری در برجام و یا انعقاد قرارداد جددی را نمی پذیرد. ایران اساسا" نیازی برای این کار نمی بیند. مبنا و محور ایران همین برجام است".

گفتنی است، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در نشست بین پارلمان ها به این کشور سفر نموده است.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. 
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی به جای برجام نیز اشاره نمود. 
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

مرتبط:

واکنش علی مطهری به بی احترامی عربستانی ها به سقوط هواپیمای ایرانی + عکس
علی مطهری: در رسیدگی به پرونده تخلفات دولت قبلی کوتاهی شده است
واکنش پزشکیان به کاندیداتوری خودش و مطهری در انتخابات ریاست جمهوری
تذکرات اطلاعات سپاه خراسان قبل از برگزاری سخنرانی علی مطهری
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک