09:31 23 ژانویه 2019
عربستان آماده اقدام نظامی علیه قطر

عربستان آماده اقدام نظامی علیه قطر

© REUTERS / Thomas White
جهان
دریافت لینک کوتاه
2010

روزنامه فرانسوی «لوموند» روز جمعه در مطلبی نوشت: سلمان بن عبدالعزیر پادشاه عربستان در نامه ای به امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه هشدار داد که در صورتی که قطر به سامانه ضد موشکی اس 400 دست پیدا کند، علیه این کشور اقدام نظامی خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، عربستان سعودی به تازگی در نامه ای به الیزه اعلام کرده است که در صورتی که قطر به سامانه ضد موشکی اس 400 روسیه دست یابد، این کشور آماده اقدام نظامی علیه قطر است.
روزنامه لوموند می نویسد: فهد بن محمد العطیه سفیر قطر در مسکو، ژانویه (دی / بهمن) 2018 در اظهاراتی گفته بود: که دوحه قصد دارد تا سامانه موشکی اس 400 روسیه را از این کشور خریداری کند. وی افزوده بود: مذاکرات برای خرید این سامانه موشکی در مراحل پیشرفته ای است.
لوموند افزوده است: در نامه ای که به رئیس جمهوری فرانسه ارسال شده آمده، سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان نسبت به مذاکرات میان دوحه و مسکو در این موضوع بسیار نگران است.
این روزنامه نوشته است: پادشاه عربستان از عواقب استقرار سامانه موشکی در خاک قطر نگران است و نسبت به افزایش تنش ها هشدار داده است.
بر اساس این گزارش، عربستان سعودی از آمادگی کامل عربستان برای اتخاذ همه تدابیر لازم برای نابودی این سامانه موشکی تاکید کرده است.
پادشاه عربستان در پایان از امانوئل مکرون برای جلوگیری از فروش و حفظ ثبات در منطقه در خواست کمک کرده است.
این در حالی است که به نوشته لوموند، وزارت خارجه فرانسه تاکنون از اظهار نظر در خصوص این نامه خودداری کرده است.
عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر از سال گذشته روابط خود را با قطر قطع و اقدام به محاصره همه جانبه این کشور کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک