00:07 02 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 212

شرکت آمریکایی نایک بازیکنان تیم ملی ایران را تحریم و اعلام کرد که هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی ایران کفش‌های این شرکت را نخواهند پوشید.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت آمریکایی نایک در حالی که کمتر از دوهفته به آغاز مسابقات جام جهانی روسیه باقی مانده است بازیکنان تیم ملی ایران را تحریم و اعلام کرده که هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران کفش‌های این شرکت را نخواهند پوشید.

قرار است در جام جهانی 2018 روسیه شرکت نایک کفش 60 درصد تمام بازیکنانی که به جام جهانی روسیه می‌روند را تامین کند که شامل تقریبا نیمی از اعضای تیم آلمان و اسپانیا و سه چهارم تیم روسیه می‌شود.

تنها استثنا تیم ایران است که بعد از خروج ترامپ از برجام با تحریم‌های جدید آمریکا مواجه شده است. شرکت نایکی گفته، هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی ایران کفش‌های این شرکت را نخواهند پوشید، در حالی که شرکت آدیداس همچنان قصد دارد پیراهن تیم ملی ایران را تامین کند.

مسابقات جام جهانی فوتبال از روز 14 ژوئن تا 15 ژوئیه 2018 در 12 استادیوم و 11 شهر روسیه از جمله مسکو، کالینین گراد، سن پترزبورگ، ولگاگراد، کازان، نیژنی نووگورود ، سامارا، سارانسک، روستوف، سوچی و یکاترینبورگ برگزار خواهد شد.

 

 

مرتبط:

نایک اولین لباس ورزشی برای زنان باحجاب در جهان را به معرض فروش گذاشت + عکس
حجاب ورزشی نایک يكی از 25 اختراع مهم سال 2017 + عکس
تولید انبوه روسری با آرم ورزشی "نایک" (عکس)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک