12:58 04 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

پاول دوروف، صاحب پیام رسان تلگرام اعلام کرد اپل مانع کار این سرویس پیام رسانی است.

به گزارش اسپوتنیک، دوروف در کانال شخصی خود (Durov's Channel) در اینباره توضیح داده و گفت با وجود همه تلاش های انجام شده ، برخی از عملکردهای تلگرام در iOS 11.4 ورژن جدید اپل خوب کار نمی کنند.
دوروف نوشت:" بعد از دستور مقامات روسیه درباره ضرورت حدف تلگرام اپل مانع به روز رسانی های اپلیکیشن تلگرام در سراسر جهان می شوند".
وی به خاطر موضع اپل ابراز تاسف کرده و از مشتریان تلگرام در سراسر جهان پوزش خواست.
پاول دوروف خاطرنشان ساخت در حالی که روسیه فقط 7% مشتریان تلگرام را تکشیل می دهد اپل از 7 اوریل به روز رسانی تلگرام را برای تمام کاربران آن در سراسر جهان محدود می سازد.
پیشتر اطلاع حاصل شده بود که اپل جلوی به روز سازی تلگرام در اپل استور را گرفته است.


سازمان نظارت بر رسانه های روسیه روز 6 آوریل 2018 از دادگاه درخواست کرد به خاطر امتناع تلگرام از واگذاری کلید های رمزگشایی به سازمان امنیت فدرال روسیه مجوز فیلترینگ این پیام رسان را صادر کند. وکلای مدافع تلگرام اعلام کردند مطالبات سازمان امنیت روسیه به دلایل فنی قابل اجرا نیست. خود پاول دوروف، موسس تلگرام اعلام کرد این پیام رسان به چنین کاری تن درنخواهد داد چون مدافع آزادی بیان و مصونیت زندگی خصوصی است. روز 13 آوریل یکی از دادگاه های محلی مسکو درخواست سازمان نظارت بر رسانه های روسیه درباره فیترینگ تلگرام در روسیه را قبول کرد.
دستور فیلترینگ تلگرام در ایران نیز صادر شده است.

مرتبط:

درخواست روسیه از اپل برای حذف تلگرام
اعلام نظر مقامات ایران راجب رفع فیلتر توئیتر و تلگرام
اینترنت جاویدان تلگرام
آنچه که به کمک تلگرام یاد گرفتیم +عکس
روحانی: دولت فیلترینگ تلگرام را تایید نمی کند
اجرای گام دوم فیلترینگ تلگرام در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک