23:00 02 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110

نتانیاهو: اسراییل کاری می کند تا ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل گفت: اسراییل در حال تلاش برای جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح های هسته ای است.

او در ادامه افزود: ما بر روی موضوعی کار می کنیم تا نگذاریم که ایران سلاح هسته ای تولید کند.

او همچنین تشکر خود را از مایک پمپئو بابت موضع قاطع دولت ایالات متحده در مورد توافق هسته ای با ایران و نفوذ ایران در منطقه اظهار کرد.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.

روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

مرتبط:

تمسخر نتانیاهو در شبکه های اجتماعی به خاطر ایران
ذوق زدگی نتانیاهو از سخنان پمپئو در خصوص ایران
رقص"مرغی" نتانیاهو با برنده مسابقه یوروویژن + ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک