02:17 26 آوریل 2019
واکنش پوتین به فشار آمریکا بر ترکیه

واکنش پوتین به فشار آمریکا بر ترکیه

© Sputnik / Mikhail Klimentyev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ناحق بودن فشار امریکا بر ترکیه برای جلوگیری از تحویل سامانه های موشکی پدافند هوایی اس 400 به این کشور را خاطرنشان ساخت.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری آنادولو سخنان پوتین در دیدار با روسای رسانه های گروهی بین المللی را نقل می کند که تاکید کرد تصمیم ترکیه دربراه خرداری سامانه های اس 400 ـ پیشرفته ترین و بهترین سلاح در جهان در نوع خود "جرم" نیست و هیچ کشوری حق ندارد جلوی "تصمیم یک کشور مستقل برای خریداری یک سلاح بسیار حساس برای تامین امنیت خود را بگیرد".


قرارداد روسیه و ترکیه درباره تحویل سامانه های موشکی روسی اس 400 به ترکیه در ماه دسامبر سال گذشته امضا شد.
در اوایل ماه مه اسماعیل دمیر ، رئیس دبیرخانه صنایع دفاعی ترکیه اعلام کرد روسیه اس 400 را در وقت مقرر به ترکیه تحویل خواهد داد و تحریم های احتمالی امریکا بر این معامله تاثر نخواهد گذاشت.
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع گوناکون اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.

مرتبط:

واکنش روسیه به درخواست تسریع تحویل اس400 به ترکیه
روسیه برای فروش اس400 به ترکیه اعلام آمادگی کرد
تحریم ترکیه در صورت خرید "اس 400" از روسیه
اخطار ناتو به ترکیه درباره پیامدهای خرید اس 400
روسیه و ترکیه قرارداد خرید اعتباری برای اس 400 امضا کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک