17:25 23 آوریل 2019
تحریم های آمریکا علیه تعدادی از هواپیماها و شرکت های هواپیمایی ایرانی

تحریم های آمریکا علیه تعدادی از هواپیماها و شرکت های هواپیمایی ایرانی

© AFP 2018 / Brendan Smialowski
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 13

دولت آمریکا در اقدامی علیه ۴ شرکت هواپیمایی ایران، تحریم‌های جدیدی را علیه چند شرکت ایرانی و ترکیه‌ای و تعدادی از هواپیماهای متعلق به ایرلاین های ایرانی وضع کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آنا ، بنابر ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت‌های هدف تحریم‌های جدید، با شرکت‌های ماهان ایر و معراج ایر مرتبط بوده‌اند. همچنین دولت آمریکا تعدادی از هواپیماهای این 2 شرکت و هواپیماهایی متعلق به شرکت‌های کاسپین و پویا ایر را نیز هدف تحریم قرار داده است.
بر اساس ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت ماهان ایر نقش مهمی در ارسال نیرو و تجهیزات به سوریه جهت کمک به حکومت بشار اسد ایفا کرده است.
شرکت ماهان ایر در سال 2011 نیز به بهانه حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بود.


استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «کشورها و شرکت‌های سراسر جهان باید ریسک‌های مرتبط با اعطای اجازه فرود و ارائه خدمات هوانوردی به ایرلاین های ایرانی که در صدور تروریسم به منطقه نقش دارند را مد نظر قرار دهند».
همچنین گفته شده شرکت های اضافه شده به فهرست تحریم‌ها، در تامین قطعات و خدمات مورد نیاز 4 ایرلاین ایرانی ماهان، کاسپین، معراج و پویا نقش داشته‌اند.
وزارت خزانه‌داری آمریکا 31 فروند هواپیمای متعلق به شرکت‌های هواپیمایی ماهان، معراج، کاسپین و پویا ایر را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است. 5 فروند از این هواپیماها متعلق به معراج، 9 فروند متعلق به کاسپین، 5 فروند متعلق به پویا ایر و 12 فروند متعلق به ماهان هستند.

مرتبط:

زیان های شرکای تجاری ایران از سیاست تحریم آمریکا چقدر بوده است؟ + نمودار
فرانسوی ها اعلام کردند که چه کسی هزینه تحریم های آمریکا را پرداخت می کند
بلوکه شدن تحریم های آمریکا علیه ایران در قلمرو اتحادیه اروپا
موضع بریکس در رابطه با تحریم های آمریکا علیه ایران
حمایت فرانسه از ایران برای دور زدن تحریم آمریکا
ماتوینکو: تحریم آمریکا علیه شرکت های همکار با ایران، "فاجعه" است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک