14:10 26 آوریل 2019
پوتین: عواقب خروج از برجام، بسیار ناراحت کننده است

پوتین: عواقب خروج از برجام، بسیار ناراحت کننده است

© Sputnik / Michael Klimentyev
جهان
دریافت لینک کوتاه
171

ولادیمیر پوتین در دیدار با مکرون، عواقب خروج از برجام را بسیار بغرنج دانست.

به گزارش اسپوتنيک،  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس مطبوعاتي خود پس از ديدار با مکرون اعلام نمود که عواقب پایان دادن به توافق نامه هسته ای ایران می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

وي گفت: " به نظر من، عواقب اين کار (خروج از برجام) می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، ما  نه تنها فرانسه بلکه کل اتحاديه اروپا را به سمت حفظ برجام پيش مي بريم. اما ما مي دانيم که اين کار راحت نيست".

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.

روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک