14:05 25 مارس 2019
آمریکا: ما به دنبال تغییر رژیم ایران نیستیم

آمریکا: ما به دنبال تغییر رژیم ایران نیستیم

© AP Photo / Alex Brandon
جهان
دریافت لینک کوتاه
3015

هدر نائورت می گوید، ایالات متحده به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان سخنگوی وزارت امور خارجه هدر نائورت، ایالات متحده به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست، تصمیمات در مورد آینده این کشور باید توسط مردم ایران گرفته شود.

پیش از این، وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پامپو گفت که ایرانی ها باید انتخاب کنند که "از دولت برای خودشان چه می خواهند." او تاکید کرد که اگر این اتفاق نیفتد، ایالات متحده همچنان موضع سخت خود را نسبت به تهران پیش رو خواهد گرفت.

در روز سه شنبه نائورت در خصوص نظر وی درباره پامپو به عنوان تمایل امریکا برای "تغییر رژیم" در ایران گفت: "من فکر می کنم او (پامپو) می گوید که این حق و تصمیم مردم ایران است… سیاست ما تغییر رژیم نیست".

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.

روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

 

 

 

 

 

 

مرتبط:

واقعیت موضع اروپا در مورد برجام چیست؟
اروپا از ایران می خواهد که به برجام پایبند بماند
موضع اروپا در قبال برجام
طرحی جدید جایگزین برجام
توافق برلین با شرکای اروپایی درباره حفظ برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک