08:43 23 مارس 2019
ترس اسرائیل: اعزام هزاران سرباز به مرز فلسطین

ترس اسرائیل: اعزام هزاران سرباز به مرز فلسطین

© REUTERS / Mohamad Torokman
جهان
دریافت لینک کوتاه
2114

اسرائيل، از ترس اعتراضات هزاران سرباز را به سرزمین فلسطین اعزام نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ارتش اسرائیل، هزار نفر از نیروهای نظامی به مرزهای نوار غزه و کرانه غرب اعزام شدند، این سربازان از ترس تظاهرات فلسطینی ها به این مرز ها اعزام شده اند. مراسم افتتاح سفارت جدید آمریکا در بیت المقدس فردا صورت خواهد پذیرفت.

از سوی دیگر به نقل از منابع خبری، هفتادمین سالگرد تشکیل کشور اسرائیل با انتقال سفارت آمریکا به قدس، شهروندان فلسطینی خود را برای برگزاری راهپیمایی‌های گسترده که راهپیمایی میلیونی "بازگشت" نامگذاری شده آماده کرده اند، به همین دلیل اسرائیل نیروهای خود را به حالت آماده باش در آورده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید  اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو را به ارشلیم مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

 

مرتبط:

نابودی سیستم «پانسیر» توسط اسرائیل+عکس
اعلام تعداد ایرانیان کشته شده در حملات تلافی‌جویانه اسرائیل در سوریه
نزدیک شدن ایران و اسرائیل به درگیری آشکار
چرا اسرائیل ایران را در سوریه تحریک می کند
اسرائیل خواستار اخراج نیروهای ایرانی از سوریه
انتشار فیلم انهدام سامانه دفاع هوایی "پانتسیرـ اس 1" در سوریه توسط اسرائیل
دفاع انگلیس و آمریکا از 'حق دفاع اسرائیل' در برابر ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک