22:42 22 مارس 2019
شرط امریکا برای کمک اقتصادی به کره شمالی

شرط امریکا برای کمک اقتصادی به کره شمالی

© AFP 2018 / Saul Loeb
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 07

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرد، اگر کره شمالی خلع سلاح هسته‌ای را بپذیرد، ایالات متحده آماده است به این کشور کمک اقتصادی برساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه ، پومپئو یک روز پس از بازگشت از پیوینک یانگ، کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با کانگ کیونگ وا،همتای کره جنوبی خود برگزار کرد. او پس از دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به همراه سه بازداشت‌ شده آمریکایی، راهی سئول شد.
وزیر خارجه آمریکا، شامگاه روز جمعه، گفت‌وگویش با کیم جونگ اون درباره خلع سلاح هسته‌ای در شبه‌جزیره کره را خوب توصیف کرد.
پومپئو در عین حال گفته اگر رهبر کیم جونگ اون راه درست را در پیش بگیرد و اقدامی جسورانه برای خلع سلاح هسته‌ای را بپذیرد، آمریکا به همراه کشور دوست کره جنوبی آماده است به شکوفایی اقتصادی کره شمالی کمک کند.
از سوی دیگر، وزیر خارجه کره جنوبی گفته که تحریم‌های اقتصادی علیه پیونگ یانگ، تنها پس از دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، در 12 ماه ژوئن در سنگاپور لغو خواهد شد.
کانگ کیونگ وا در این کنفرانس افزود:« ما خواهان بر جای ماندن تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ، تا مشاهده گام‌های آشکار و معنی‌دار از کره شمالی درباره خلع سلاح هسته‌ای، هستیم».
او بر لزوم هماهنگی قوی میان کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا، پیش از دیدار ترامپ و اون، تأکید کرد.

 

 

مرتبط:

جنگ کره شمالی و کره جنوبی کی پایان خواهد یافت؟
واکنش مسکو به درخواست آمریکا برای افزایش فشار بر کره شمالی
آیا کره شمالی اسیران امریکایی خود را مجانی آزاد کرد؟
وزیر خارجه آمریکا، وارد کره شمالی شد
کره شمالی ساعتش را با کره جنوبی یکسان کرد
ملایمت بی سابقه کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک