13:30 20 مارس 2019
ايران در تماس با روسيه، بر تعهدات خود بر برجام تاکيد کرد

ايران در تماس با روسيه، بر تعهدات خود بر برجام تاکيد کرد

© Sputnik / Valeriy Melnikov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

سرگي ريابکوف در تماس با همتايان ايراني خود، خبر از تاييد ايران بر اجراي برجام داد.

به گزارش اسپوتنيک سرگی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه، در روز پنجشنبه با گفتگو با طرف ایرانی خود اعلام نمود که طرف ايراني بر اجراي کامل برجام (SVPD) و همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکيد کرد.
وي در ادامه گفت: "البته، ما (طرف روسی و طرف ایراني) تعهد خود را به حفظ برجام اعلام نمودند. همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی، تا کنون انجام شده است. مهم ترین دستاورد سال های اخیر، اين توافق نامه يک همکاری کارآمد و موثر است".
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

مرتبط:

رفتار ایالات متحده در قبال برجام، قابل پیش بینی بود
نظر رئیس جمهور بلاروس درباره خروج آمریکا از برجام
پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام آماده است
هیلاری کلینتون: خروج آمریکا از برجام، ایران را خطرناک تر می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک