03:01 16 ژوئن 2019
آیا روسیه می تواند نقش میانجی را در درگیری اسرائیل و ایران را ایفا کند؟

آیا روسیه می تواند نقش میانجی را در درگیری اسرائیل و ایران را ایفا کند؟

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi
جهان
دریافت لینک کوتاه
246

دانیل شاپیرو، سفیر سابق امریکا در تل آویو معتقد است اسرائیل و ایران با وجود وارد شدن به رویارویی مستقیم نظامی در مرز سوریه، در درگیری بزرگ با یکدیگر ذینفع نیستند و به میانجیگری برای حل مسائل خود نیازدارند که فقط روسیه می تواند از عهده انجام آن بر آید.

به گزارش اسپوتنیک، دانیل شاپیرو در صفحه اش در توییتر ضمن تفسیر گزارش های منتشره درباره حملات موشکی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه افزود روسیه نشان می دهد که منافع اسرائیل را درک می کند و تل آویو در وضع فعلی می تواند امیدوار کمک مسکو در "بازداشتن" ایران باشد.
سفیر سابق امریکا در تل آویو معتقد است درگیری فعلی اسرائیل وایران "می تواند امکان پافشاری اسرائیل بر محدود کردن جدی حضور نظامی ایران در سوریه از سوی روسیه را به وجود آورد… آمریکا باید کمک کند".
در نیمه های شب پنجشنبه 10 مه، ارتش اسرائیل گزارش داد که نیروهای ایران حدود 20 موشک از سوریه به مواضع این کشور در ارتفاعات جولان شلیک کرده است. در پاسخ به این حملات نیز، نیروی هوایی ارتش اسرائیل اهدافی را در خاک سوریه مورد حمله قرار داد. حملات اسرائیل به مواضعی صورت گرفت که از این مناطق به خاک این کشور حمله شده بود.

 

 

مرتبط:

تهدید ایران از سوی آمریکا در مورد اوضاع اسرائیل
اهداف حملات هوایی اسرائیل به سوریه + عکس و فیلم
ارزیابی خسارات ایران بر اثر حملات شبانه اسرائیل به سوریه
مجلس ایران: حمله به اسرائیل به سود ایران نیست
حمله ایران به اسرائیل با موشک های"اوراگان"ساخت شوروی + ویدئو
واکنش امریکا به حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه
حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک