10:31 15 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

تصمیم رهبر فعلی آمریکا دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته ای با ایران، این کشور را خطرناکتر کرد.

به گزارش اسپوتنيک، هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری سابق گفت که تصمیم رهبر فعلی آمریکا دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته ای با ایران، این کشور را خطرناکتر کرد.
کلينتون در توييتر خود گفت: "لغودستیابی به توافق هسته ای با ایران یک اشتباه بزرگ است. این امر به امنیت و اعتبار آمریکا آسیب می رساند. ایران اکنون خطرناک تر مي شود. پلان ب چیست؟ هر کس که فکر می کند که این يک پاسخ کوبنده است، بسیار اشتباه مي کند".
گفتنی است، روز 8 می 2018، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به طور رسمی اعلام نمود که ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران خارج می شود. دونالد ترامپ بلافاصله بعد از سخنان خود فرمانی اجرایی را برای خروج از برجام و برگرداندن تحریم‌های هسته‌ای ایران امضا کرد. ترامپ در سخنرانی خود به مناسبت لغو برجام اعلام نمود که بزرگترین تحریم را بر علیه ایران اجرا می کنید. پیش از این نیز نمایندگان کنگره از خروج آمریکا از توافق نامه اتمی با ایران خبر دادند. در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود. اکنون قرار است طی دو دوره 90 و 180 روزه این تحریم ها بار دیگر به ایران بازگردد.

مرتبط:

زمین خوردن های پیاپی هیلاری کلینتون در هند + ویدئو
تحقیقات جدید اف بی آی درباره فعالیت هیلاری کلینتون
ترامپ، هیلاری کلینتون را به مبارزه می طلبد
پیشی گرفتن سردبیر راشا تودی از کلینتون در بین بانفوذترین زنان جهان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک