16:25 22 مارس 2019
شرکت‌های آلمانی، فورا فعالیت‌های خود در ایران را کاهش دهند

شرکت‌های آلمانی، فورا" فعالیت‌های خود در ایران را کاهش دهند

CC BY 2.0 / Ralf Schulze / Berlin_05_2009_ 054
جهان
دریافت لینک کوتاه
117

سفیر آمریکا در آلمان در توئیتری نوشت: "شرکت‌های آلمانی باید هر چه سریع‌تر فعالیت‌های خود در ایران را کاهش دهند".

به گزارش اسپوتنيک، سفیر آمریکا در آلمان در توئيتر خود اعلام نمود که با خروج آمريکا از برجام، شرکت‌های آلمانی، فورا" فعالیت‌های خود در ایران را کاهش دهند.

 "ریچارد گرنل"، سفیر آمریکا در آلمان در توئیتری نوشت: "شرکت‌های آلمانی باید هر چه سریع‌تر فعالیت‌های خود در ایران را کاهش دهند".

گفتنی است، روز 8 می 2018، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به طور رسمی اعلام نمود که ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران خارج می شود. دونالد ترامپ بلافاصله بعد از سخنان خود فرمانی اجرایی را برای خروج از برجام و برگرداندن تحریم‌های هسته‌ای ایران امضا کرد. ترامپ در سخنرانی خود به مناسبت لغو برجام اعلام نمود که بزرگترین تحریم را بر علیه ایران اجرا می کنید. پیش از این نیز نمایندگان کنگره از خروج آمریکا از توافق نامه اتمی با ایران خبر دادند. در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود. اکنون قرار است طی دو دوره 90 و 180 روزه این تحریم ها بار دیگر به ایران بازگردد.

 

 

مرتبط:

اوباما: خروج آمریکا از برجام، خطای جدی است
واکنش مقامات به خروج ترامپ از برجام
واکنش ایرانیان به خروج ترامپ از برجام + عکس
لغو برجام توسط ترامپ باعث می شود که در شرایط بدتر حقوق ملت ایران را بپذیرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک