07:16 12 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 124

خبرنگاران کره جنوبی با بررسی ظاهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هنگام دیدار سران دو کره در روز 27 آوریل، به اندازه واقعی قد وی پی بردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه واشنگتن پست ، خبرنگاران روزنامه "چوسون ایلبو" روزنامه پرطرفدار کره جنوبی تصمیم گرفتند درستی این شایعه را بررسی کنند که رهبر کره شمالی اندازه واقعی قد خود را پنهان می کند.
معلوم شد کیم جونگ اون در دیدار با رهبر کره جنوبی واقعا از کفی های ویژه ای در کفش هاییش استفاده کرد تا قدش بلند تر به نظر برسد و قد او که 170.5 سانتی متر به نظر می رسید در واقع 8 سانتی متر کمتر یعنی 162.5 سانتی متر است.
روز 27 آوریل کیم جونگ اون به عنوان اولین رهبر کره شمالی وارد کره جنوبی شده و آنجا با مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی دیدار کرد. دو رهبر اعلامیه مشترکی را امضا کرده و قرار گذاشتند در راستای غیر هسته ای کردن کامل شبه جزیره کره گام بردارند.
آنها همچنین اعلام کردند برای برقراری صلح دائمی و بادوام در شبه جزیره کره و حرکت در راستای انعقاد توافقنامه پایان جنگ کره تلاش خواهند ورزید. علاوه بر این پیونگ یانگ و سئول تدابیری برای به هم پیوستن خطوط آهن دو کشور اتخاذ خواهند کرد.

مرتبط:

آزادی زندانیان آمریکایی در کره شمالی
ملایمت بی سابقه کره شمالی
اعلام محل دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی
ارزیابی آمادگی نظامی کره شمالی
شرط امتناع از تسلیحات هسته ای کره شمالی چیست؟
تردید سازمان اطلاعات امریکا در تعطیل شدن سایت هسته ای کره شمالی
دیدار رهبران کره جنوبی و شمالی
کره شمالی و کره جنوبی به یکدیگر نزدیک می شوند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک