09:22 23 مارس 2019
پاسخ ظریف به تهدید ترامپ

پاسخ ظریف به تهدید ترامپ

© AFP 2018 / Maxim Malinovsky
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 171

با خروج ترامپ از برجام، آمریکا منزوی می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با المانیتور در پاسخ به سؤالی درباره واکنش احتمالی ایران به تهدید و خروج احتمالی دولت آمریکا از برجام، گفت: "دولت ترامپ هیچ وقت در برجام نبوده است. آنها در 15 ماه گذشته سعی کردند مطمئن شوند که ایران از منافع اقتصادی برجام بهره‌مند نشود، بنابراین هر کاری که آنها طی سه هفته آتی می‌کنند تفاوتی با گذشته نخواهد داشت. به‌ علت سیاستهایی که آنها طی 15 ماه گذشته پیگیری کرده‌اند، تأثیرات اقتصادی بر ایران را کاهش داده‌اند، بنابراین این به ما توجیه لازم برای تصمیم‌گیری بر اساس منافع ملی‌مان را خواهد داد، مبنی بر اینکه در توافق بمانیم یا نمانیم.
ظریف ادامه داد: اگر ما تصمیم به خروج از برجام بگیریم، این موضوع توسط برجام و در نگاه جامعه بین المللی کاملاً قابل توجیه خواهد بود. این موضوع همچنان آمریکا را به‌عنوان طرفی غیرقابل اعتماد و منزوی خواهد کرد.
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

مرتبط:

همسر اول ترامپ : دونالد برای آزادی اش دلتنگ است
پسکوف مکالمه بین پوتین و ترامپ را درباره "زیباترین روسپی ها" رد کرد
ابراز آمادگی پوتین برای دیدار با ترامپ
لاوروف: پوتین و ترامپ اجازه نمی دهند درگیری نظامی اتفاق بیفتد
اعلام شرط بهبود روابط روسیه و امریکا از سوی مشاور ترامپ
پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک