23:42 18 مارس 2019
روسیه: ضربه اسرائیل به پایگاه تیفور، کمک به داعش بود

روسیه: ضربه اسرائیل به پایگاه تیفور، کمک به داعش بود

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
جهان
دریافت لینک کوتاه
5192

ماریا زاخارووا، نسبت به ضربه اسرائیل به پایگاه تیفور در غوطه شرقی واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان ماریا زاخارووا  سخنگوی وزرات امور خارجه روسیه، حمله هواپیماهای اسرائیلی در غوطه شرقی در سوریه در راستای فعالیت های شبه نظامیان گروه تروریستی "داعش" (گروه ممنوعه در روسیه) می باشد.

به نقل از زاخارووا: "آیا حملات شب 9 آوریل موجب ثبات وضعیت در سوریه شد. حمله هواپیماهای اسرائیلی در شرق سوریه در راستای فعالیت های شبه نظامیان گروه تروریستی "داعش" (گروه ممنوعه در روسیه) می باشد".

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو  ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.

 

مرتبط:

انتقال پیکر شهدای پایگاه هوایی تیفور به ایران
عامل حمله به پایگاه هوایی تیفور در سوریه اعلام شد
اظهارات دور اندیشانه روسیه درباره حمله شیمیایی سوریه + ویدئو
خروج ناوهای روسی از پایگاه طرطوس در سوریه + عکس
پیام ترامپ درباره احتمال حمله به سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک