23:54 20 مارس 2019
موشک های هوشمند امریکایی شواهد حمله شیمیایی در سوریه را از بین  می برند

"موشک های هوشمند" امریکایی شواهد حمله شیمیایی در سوریه را از بین می برند

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova
جهان
دریافت لینک کوتاه
1310

ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد موشک های هوشمند امریکایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده درباره آنها صحبت کرد ، می توانند همه شواهد و مدارک حاکی از استفاده از سلاح شیمیایی در روسیه را از بین ببرند.

به گزارش اسپوتنیک، پیشتر ترامپ در توییتر نوشته بود روسیه باید برای سرنگون کردن موشک های شلیک شده به سوریه آماده باشد که "خوب، جدید و هوشمند" خواهند بود.
زاخاروا در فیس بوک نوشته است:" موشک های هوشمند باید به سمت تروریست ها و نه دولت قانونی پرواز کنند که چند سال است با تروریسم بین المللی در خاک خود مبارزه می کند".
سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه افزود:" آیا به بازرسان سازمان منع سلاح شیمیایی هشدار داده اند که حالا موشک های هوشمند همه شواهد استفاده از سلاح شیمیایی در زمین را از بین می برند؟ یا مقصد این است که آثار توطئه را با ضربات موشک های هوشمند از بین برده تا بازرسان بین المللی نتوانند هیچ چیزی را به عنوان شاهد و مدرک پیدا کنند؟".

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دوما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

مرتبط:

اهداف احتمالی حملات آمریکا به سوریه
آماده باش ارتش آمریکا برای حمله به خاک سوریه
انگلیس: بدون شواهد به سوریه حمله نمی کنیم
روسیه: مصدومی از حملات شیمیایی در سوریه یافت نشد + فیلم
هواپیمای جاسوسی آمریکا اطلاعات پایگاههای روسیه در سوریه را جمع آوری می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک