17:22 22 مارس 2019
ترامپ روسیه را به آماده شدن برای انهدام موشک های آمریکایی فرا خواند

ترامپ روسیه را به آماده شدن برای انهدام موشک های آمریکایی فرا خواند

© AP Photo / Evan Vucci
جهان
دریافت لینک کوتاه
32115

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روسیه را به آماده شدن برای رهگیری و سرنگونی موشک های آمریکایی در آسمان سوریه فرا خواند.

به گزارش اسپوتنیک ، ترامپ در توییتر نوشت:" روسیه سوگند می خورد هر موشکی را بر فراز سوریه سرنگون کند. بگذار آماده شود چون این موشک ها شلیک خواهند شد. شما نباید با حیوانات قاتل اتباع خود با گاز با گاز همکاری کرده و از این کار لذت ببرید".
امروز سفیر روسیه در لبنان اعلام کرد مسکو حق حمله به مراکز شلیک و سرنگونی موشک ها در صورت توسل به زور آمریکا علیه سوریه را برای خود محفوظ نگاه می دارد.

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو  ادعای استفاده از گاز کلر و مواد شیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نمود. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای سوریه – حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارس، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش نمود. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح شیمیایی در دوما از سوی آمریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.

مرتبط:

آماده باش ارتش آمریکا برای حمله به خاک سوریه
انگلیس: بدون شواهد به سوریه حمله نمی کنیم
روسیه: مصدومی از حملات شیمیایی در سوریه یافت نشد + فیلم
هواپیمای جاسوسی آمریکا اطلاعات پایگاههای روسیه در سوریه را جمع آوری می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک