18:48 22 آوریل 2018
  ارتش ترکیه و مخالفان سوریه، شهر عفرین را تحت کنترل خود گرفتندارتش ترکیه و مخالفان سوریه، شهر عفرین را تحت کنترل خود گرفتند

  اردوغان: شهر عفرين به طور كامل تحت كنترل در آمد

  © AFP 2018 / Yuri CortezSputnik Türkiye / Hikmet Durgun
  1 / 2
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  4415

  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: ارتش ترکیه به همراه مخالفان سوریه به نام 'ارتش آزاد سوریه' (FSA) وارد عفرین شده و آن را تحت کنترل خود گرفت.

  به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: ارتش ترکیه به همراه مخالفان سوریه به نام 'ارتش آزاد سوریه' (FSA) وارد عفرین شده و آن را تحت کنترل خود گرفت.

  او در ادامه افزود: امروزه ساعت 8.30 ارتش آزاد سوریه با پشتیبانی نیروهای مسلح ترکیه وارد شهر عفرین شدند و شهر به طور کامل تحت کنترل آنها قرار گرفت. اکثر تروریست ها فرار کردند و آنهایی که باقی مانده در تله های نیروی ما گرفتار خواهند شد، اکنون بر فراز این شهر پرچم ترکیه و مخالفان سوری قرار دارد.

  ورود ارتش ترکیه به عفرین
  © AFP 2018 / Nazeer al-Khatib

  از حدود دو ماه پیش ارتش ترکیه با حمایت از گروه‌های مسلح "ارتش آزاد سوریه" عملیات نظامی را در عفرین در شمال غرب سوریه آغاز کرده اند و در این عملیات تا کنون بیش از دو هزار نفر کشته شده اند.

  ترکیه مدعی است که در حال پاکسازی شهر عفرین سوریه از عناصر تروریستی «پ. ک. ک» و سایر گروه‌های متحد آن است در حالی که کمی آن سو‌تر آمریکا از نیرو‌های کُرد در شمال و شمال شرق و شرق سوریه حمایت سیاسی نظامی می‌کند.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک