15:15 24 مارس 2019
ارتش ترکیه و مخالفان سوریه، شهر عفرین را تحت کنترل خود گرفتندارتش ترکیه و مخالفان سوریه، شهر عفرین را تحت کنترل خود گرفتند

اردوغان: شهر عفرين به طور كامل تحت كنترل در آمد

© AFP 2018 / Yuri CortezSputnik Türkiye / Hikmet Durgun
1 / 2
جهان
دریافت لینک کوتاه
4415

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: ارتش ترکیه به همراه مخالفان سوریه به نام 'ارتش آزاد سوریه' (FSA) وارد عفرین شده و آن را تحت کنترل خود گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: ارتش ترکیه به همراه مخالفان سوریه به نام 'ارتش آزاد سوریه' (FSA) وارد عفرین شده و آن را تحت کنترل خود گرفت.

او در ادامه افزود: امروزه ساعت 8.30 ارتش آزاد سوریه با پشتیبانی نیروهای مسلح ترکیه وارد شهر عفرین شدند و شهر به طور کامل تحت کنترل آنها قرار گرفت. اکثر تروریست ها فرار کردند و آنهایی که باقی مانده در تله های نیروی ما گرفتار خواهند شد، اکنون بر فراز این شهر پرچم ترکیه و مخالفان سوری قرار دارد.

ورود ارتش ترکیه به عفرین
© AFP 2018 / Nazeer al-Khatib

از حدود دو ماه پیش ارتش ترکیه با حمایت از گروه‌های مسلح "ارتش آزاد سوریه" عملیات نظامی را در عفرین در شمال غرب سوریه آغاز کرده اند و در این عملیات تا کنون بیش از دو هزار نفر کشته شده اند.

ترکیه مدعی است که در حال پاکسازی شهر عفرین سوریه از عناصر تروریستی «پ. ک. ک» و سایر گروه‌های متحد آن است در حالی که کمی آن سو‌تر آمریکا از نیرو‌های کُرد در شمال و شمال شرق و شرق سوریه حمایت سیاسی نظامی می‌کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک