09:53 16 دسامبر 2018
فرانسه بار دیگر سوریه را تهدید نظامی کرد

فرانسه بار دیگر سوریه را تهدید نظامی کرد

© AFP 2018 / Charles Platiau
جهان
دریافت لینک کوتاه
449

رئیس‌جمهور فرانسه با اشاره به استفاده دولت سوریه از حملات شیمیایی، این کشور را به حمله نظامی تهدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس،  فرانسه آماده حملات هدفمند علیه هر سایتی در سوریه است که از آنها برای حملات شیمیایی استفاده می‌شود.

رئیس‌جمهور فرانسه آقای ماکرون در یک نشست خبری در هند گفت فرانسه در صورت مشاهده «شواهد غیرقابل‌انکار» مبنی بر استفاده از سلاح‌های شیمیایی برای کشتن غیرنظامیان، آماده حمله به سوریه است.

وی گفت: "روزی که بدانیم که از سلاح‌های شیمیایی به قصد کشتار استفاده شده است، همان کاری را انجام می‌دهیم که آمریکایی‌ها چند ماه پیش انجام دادند؛ ما خودمان را در موقعیتی قرار می‌دهیم که بتوانیم حملات هدفمند انجام دهیم".

ارتش آمریکا فروردین‌ماه سال جاری در پاسخ به ادعای حمله شیمیایی ارتش سوریه به منطقه «خان شیخون» در ادلب، با ۵۹ موشک «تام هاوک» به پایگاه هوایی الشعیرات در حمص حمله کرد.

درگیری مسلحانه در سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت بیش از 220 هزار نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه  گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

 

مرتبط:

واکنش تهران به سخنان مکرون در خصوص برنامه موشکی ایران
مکرون قصد دارد به رهبر چین اسب هدیه بدهد
در پاریس معترضان علیه سیاست های مکرون تجمع کردند
ولیعهد عربستان: مکرون اجازه دیدار با حریری را ندارد
مکرون: فسخ برجام اشتباه بزرگی است
دیدار مکرون با روحانی
فایده مصاحبه با همسر مکرون+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک