07:01 01 آوریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
3613

به جای یک دقیقه سکوت، باید حمد و سوره خواند.

به گزارش اسپوتنیک، آقای علی مطهری در پیام اینستاگرام خود خطاب به وزیر ورزش و جوانان ایران آقای سلطانی فر، از اقدام بازیکنان عربستانی در عدم رعایت یک دقیقه سکوت به مناسبت سقوط هواپیمای ایرانی انتقاد نمود و از سوی دیگر خواندن حمد و سوره را به جای سکوت را مطرح نمود.
علی مطهری خطاب به وزیر ورزش ایران گفت: "با اهداء سلام،در خبرها آمده بود که می بایست در ابتدای بازی تیم های استقلال ایران و الهلال عربستان در روز سه‌شنبه اول اسفند، به مناسبت جان باختن مسافران هواپیمای تهران-یاسوج یک دقیقه سکوت برگزار شود و البته تیم الهلال به این قرار پایبند نبود و نوعی بی احترامی از خود نشان داد.

نکته اینجاست که"یک دقیقه سکوت"از آداب کشور های غربی و غیرمسلمان است و مسلمانان برای اموات خود حمد و سوره می خوانند. در اگر یک طرف غیرمسلمان باشد می توان پذیرفت ولی برای دو طرف مسلمان قابل پذیرش نیست. لطفا" اقدام مقتضی برای آینده معمول گردد."
شایان ذکر است، هواپیمای مسافربری ATR-72 متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که از تهران به سمت یاسوج در پرواز بود، روز یکشنبه حدود 50 دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد تهران از رادار مرکز کنترل هوایی ناپدید شد و 66 نفر در این حادثه جان باختند.

 

 

مرتبط:

انتقال پیکر جانباختگان هواپیما با کوله پشتی کوهنوردان + ویدئو
پیام جالب بازیگر ایرانی به مسئولین درباره سقوط هواپیما
توهین بازیکنان عربستانی به سانحه سقوط هواپیما در ایران
فاصله فرودگاه یاسوج تا محل حادثه سقوط هواپیما چقدر بود؟ +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک