14:35 20 فوریه 2019
سه راهکار در برابر افزایش قیمت دلار در ایران

سه راهکار در برابر افزایش قیمت دلار در ایران

© Fotolia / Comugnero Silvana
جهان
دریافت لینک کوتاه
261

با توجه به افزايش قیمت دلار، بانک مرکزی ایران، سه گزینه برای افزایش دلار در ایران را ارائه داد.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از اطلاعيه بانک مرکزي ايران، با توجه به افزايش قیمت دلار، بانک مرکزی ایران، سه گزینه برای افزایش دلار در ایران را ارائه داد.  

۱- اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۲۰ درصد: بانک‌ها از شنبه، خرید اوراق بهادار با ۲۰ درصد سود را ارائه می دهند. جذابیت این ابزار بالاتر بودن سودش از سود سپرده‌های کوتاه مدت (۱۰ درصد) و بلند مدت (۱۵ درصد) در حال حاضر است.

۲- اوراق گواهی مبتنی بر ارزاین ابزار، برای کسانی که نگران ادامه بالا رفتن قیمت دلار هستند مناسب است. به این صورت که خریدار می تواند مطمئن باشد که با پولی که به تومان برای خرید اوراق می پردازد، بعد از یک یا دو سال (بسته به زمان سر رسید) همان مقدار دلار را می‌تواند از بازار بخرد. یعنی ارزش دلاری پولش حفظ خواهد شد، این وسط ۴ تا ۴.۵ درصد هم سود پولش را می‌گیرد.

۳- پیش فروش سکه طلاابزار دیگر بانک مرکزی، پیش‌فروش سکه طلا است که البته جدید نیست و قبلا هم عرضه شده بود. پیش فروش شش ماهه به قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و یک ساله یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود. قیمت سکه، ارزش دلار را هم در خود دارد، اما خریدار باید خطر نوسان قیمت طلا را هم در نظر بگیرد.

گفتني است، در هفته جاري قيمت دلار در ايران به 5 هزار تومان رسيد. 

 

مرتبط:

یک و نیم میلیارد دلار از طرف عربستان برای عراق
دلار باز هم رکورد زد
ترامپ: بودجه دفاع سایبری آمریکا، یک میلیارد دلار می شود
ترامپ درباره خرج احمقانه هفت تریلیون دلار توضیح داد
ترامپ می خواهد 24 میلیارد دلار را صرف سلاح هسته ای کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک