12:52 13 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
3222

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد تهران باید نیروهای مسلح و گروه های تحت حمایت خود را از سوریه خارج ساخته و اجازه پیشبرد روند صلح در این کشور را بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، دیپلمات آمریکایی در یک کنفرانس خبری در جریان بازدیدش از اردن ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد واشنگتن به خاطر حوادث اخیر در رابطه با سرنگونی هواپیمای اسرائیلی و پهپاد ایرانی در مرز اسرائیل و سوریه نگران است.
صبح شنبه 10 فوریه ارتش اسرائیل اعلام کرده بود پهپاد ایرانی وارده به حریم هوایی این کشور از سوریه را سرنگون کرده و در پاسخ "اهداف ایرانی" واقع در خاک کشور همجوار را مورد حمله قرار داده است. دیرتر دفتر مطبوعاتی ارتش اسرائیل اطلاع داد که جنگنده اف 16 این کشور پس از حمله هوایی به سوریه در شمال اسرائیل سقوط کرده است.
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص اظهارات مقامات اسرائیلی درباره انهدام پهباد ایرانی در روز 10 فوریه گفت: "ادعای پرواز پهباد ایرانی و نیز دخالت ایران در سرنگونی جنگنده اسرائیلی مضحک‌تر از آن است که بدان پرداخته شود؛ چرا که جمهوری اسلامی ایران اساسا حضوری مستشاری در سوریه آنهم به درخواست دولت مشروع و قانونی آن کشور دارد".

مرتبط:

لاوروف: آمریکا برای مدت طولانی می خواهد در سوریه بماند
هشدار نخست وزیر اسرائیل به ایران و سوریه
حمایت کاخ سفید از اسرائیل در حوادث مرزی با سوریه
سپاه ایران: ما حضور مستشاری، نه نظامی در سوریه داریم
پدافند هوایی سوریه حمله هوایی دوم اسرائیل را دفع کرد
حملات هوایی اسرائیل به تاسیسات نظامی سوریه
اسرائیل از رهگیری پهپاد ایرانی وارده از سوریه خبر داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک