23:38 17 فوریه 2019
نسل جدید زیردریایی بالستیک کره شمالی + عکس

نسل جدید زیردریایی بالستیک کره شمالی + عکس

© AFP 2018 / John Macdougall
جهان
دریافت لینک کوتاه
192

نشریه ایندیپندنت با استناد به تصاویر ماهواره ای دریافتی مدعی شد کره شمالی در حال آزمایش نسل جدید زیردریایی های نظامی خود با قابلیت شلیک موشک از اعماق دریا است.

به گزارش اسپوتنیک؛ نشریه ایندیپندنت انگلیس از آماده شدن کره شمالی برای آزمایش نسل جدید زیردریایی نظامی این کشور با قابلیت حمل موشک های بالستیک قاره پیما خبر داد.

به نقل از مهر؛ گزارش های دریافت شده از تصاویر ماهواره ای، گفته می شود زیردریایی کره شمالی قادر به شلیک به موشک های بالستیک از عمق دریا خواهد بود.

به نوشته ایندیپندنت این پروژه نظامی بزرگترین پروژه و تحول نظامی در سیستم موشکی کره شمالی به حساب می آید که پیونگ یانگ کار بر روی آن را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرده است.

گزارش های دریافت شده از تصاویر ماهواره ای نشان می دهند زیردریایی مذکور در حال گذراندن آزمایش های اولیه خود در پایگاه کشتی سازی کره شمالی است و متخصصان نظامی این کشور در حال نصب تجهیزات الکترونیکی، پمپ ها و سیستم های ارتباطی بر روی آن هستند.

اما گفته می شود در تصاویر دریافتی از طریق ماهواره ها، کره شمالی یک جرثقیل مخصوص را در محل آزمایش این زیردریایی قرار داده که احتمالا از عدم اطمینان پیونگ یانگ درخصوص عملکرد صحیح و مطمئن این زیردریایی ناشی می شود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک