07:00 16 فوریه 2019
روسیه تقاضای ثبت شرکت شریک اسپوتنیک در امریکا به عنوان آژانس خارجی را محکوم کرد

روسیه تقاضای ثبت شرکت شریک اسپوتنیک در امریکا به عنوان آژانس خارجی را محکوم کرد

© AFP 2018 / Shawn Thew
جهان
دریافت لینک کوتاه
130

سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد تقاضای ثبت شرکت RIA Global، شرکت شریک اسپوتنیک در امریکا به عنوان آژانس خارجی به روابط روسیه و امریکا لطمه وارد می کند.

به گزارش اسپوتنیک، دیروز اعلام شد شرکت RIA Global که برای اسپوتنیک مطالب و برنامه های رادیویی تهیه می کند، فقط در صورت ثبت نام به عنوان عامل خارجی خواهد توانست به کارخود در امریکا ادامه دهد.
در اعلامیه سفارت روسیه در امریکا در اینباره گفته می شود:" روسیه بطور پیگیرانه مخالف محدود کردن آزادی رسانه ها از جمله رسانه ها و خبرنگاران خارجی است اما این نکته در مورد امریکا و تعدادی از متحدانش صدق نمی کند که به جای همکاری متقابلا سودمند به وارد کردن فشار غیر قابل قبول بر رسانه های روسیه ادامه می دهند".
یادآور می شود وزارت دادگستری شرکت RIA Global LLC را که به تولید محصولات برای خبرگزاری و رادیوی بین الماللی اسپوتنیک اشتغال دارد، ملزم کرد به عنوان آژانس بین المللی ثبت نام کند.
در اطلاعیه رسمی وزارت دادگستری آمریکا گفته می شود RIA Global LLC باید طی 30 روز مطابق با قانون سال 1938 درباره آژانس های خارجی ثبت نام کند چون "به نفع خبرگزاری بین المللی"روسیا سگودنیا"… در ایالات متحده فعالیت سیاسی می کند".

 

 

مرتبط:

آمریکا شرکت شریک اسپوتنیک را ملزم به ثبت نام به عنوان آژانس خارجی کرد
ثبت شرکای همکار اسپوتنيک در فهرست رسانه های خارجی آمريکا
ثبت "راشا تودی" به عنوان رسانه خارجی گامی غیردوستانه است
به درخواست دادگستری آمریکا، شبکه آرتی به عنوان یک آژانس خارجی ثبت شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک