02:03 19 دسامبر 2018
نتانیاهو خواستار حمایت بریتانیا از اعتراضات در ایران  شد

نتانیاهو خواستار حمایت بریتانیا از اعتراضات در ایران شد

© REUTERS / Jonathan Ernst
جهان
دریافت لینک کوتاه
144

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در تماس تلفنی که روز جمعه با «ترزا می» نخست وزیر بریتانیا داشت از او خواسته بود تا از اعتراضات در ایران حمایت کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم ، شبکه 10 تلویزیون اسرائیل با اعلام این خبر، گزارش داد که نتانیاهو در این تماس به خانم می تاکید کرده که علنا حمایت دولت بریتانیا از معترضان خیابانی را اعلام کند.
به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» وی در این گفت‌وگوی تلفنی به خانم می مدعی شده بود که حمایت ایران از «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه باعث افزایش تنش‌ها در منطقه و هجوم موج جدیدی از پناهندگان به اروپا خواهد شد.
نخست وزیر اسرائیل همچنین ادعا کرده بود که به نفع اروپاییان است تا اجازه دهند اسرائیل مانع تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه شود.
در حالی که نتانیاهو و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علنا حمایت خود را ازناآرامی های اخیر در برخی شهرهای ایران حمایت کرده بودند اما مقامات اروپایی با موضعی معتدل‌تر از دولت ایران خواسته بودند به درخواست های معترضان گوش دهد.
از تاریخ 28 دسامبر، در شهرهای بزرگ ایران من جمله: تهران، مشهد، اصفهان و رشت، اعتراضات گسترده ای صورت گرفته است. آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به این ناآرامی ها اعلام نمود که این اعتراضات، ناشی از مشکلات داخلی در کشور و همچنین دخالت و تحریکات برخی دیگر کشورها می باشد. براساس گزارش های منتشر شده توسط رسانه های داخلی ایران، تا کنون حداقل 21 نفر در این اعتراضات جان خود را از دست داده اند.

 

 

مرتبط:

سناتور روس از تلاش آمریکا برای حمله به ایران در همه جبهه ها سخن گفت
واکنش سناتور روس نسبت به سخنان نماینده آمریکا درباره ناآرامی ها در ایران
چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا از دخالت در امور داخلی ایران پرهیز شود
تیلرسون: آمریکا آماده اعمال تحریم های جدید علیه ایران است
نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل: آمریکا به ایران آلرژی دارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک