23:06 25 سپتامبر 2018
سناتور روسی از تلاش امریکا برای حمله به ایران  در همه جبهه ها سخن گفت

سناتور روس از تلاش آمریکا برای حمله به ایران در همه جبهه ها سخن گفت

© Sputnik / Yana Lapikova
جهان
دریافت لینک کوتاه
3219

فرانتس کلینتسویتچ، معاون اول کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون، مجلس علیای پارلمان روسیه اعلام کرد آمریکا تلاش می کند از همه جبهه ها، از حمایت از معترضان گرفته تا لغو توافق هسته ای به ایران حمله کند و ضمنا اتحاد روسیه، ایران و ترکیه در منطقه بیش از هرچیز واشنگتن را نگران می سازد.

به گزارش اسپوتنیک، سناتور روسی ضمن واکنش نشان دادن به سخنان نیکی هیلی ، نماینده امریکا در سازمان ملل گفت:" چه کسی به نماینده امریکا در سازمان ملل حق داده از طرف همه جهانیان صحبت کرده و حتی یک کشور مستقل را تهدید کند؟".
یادآور می شود نیکی هیلی به مقامات ایران هشدار داده بود که جهانیان در رابطه با حرکات اعتراضی فعلی در این کشور با دقت مراقب اقدامات آنها هستند.
فرانتس کلینتسویتچ افزود:" اکنون آمریکایی ها به فکر بر سرجای خود نشاندن ایران هستند که اخیرا مسلما نقش آفرین مهمی در خاورمیانه شده است و در نهایت هدف اصلی آمریکا از بین بردن اتحاد سه جانبه روسیه ، ایران و ترکیه است".
به عقیده سناتور روسی هیچکس در امریکا فکرنمی کند که ایران، عراق یا لیبی نیست و " برهم زدن ثبات در این کشور خاورمیانه را بطور قطعی منفجر خواهد کرد. آمریکا برای خروج ایران از حوزه حقوقی،حتی می خواهد کل دنیا را با یک تحریم یک جانبه درخصوص توافق هسته ای ارعاب کند. همه این نکات را می توان حاکی از حمله به ایران در همه جبهه ها دانست".
فرانتس کلینتسویتچ در بخش دیگری از سخنان خود ضمن شااره به تلاش امریکا برای وقوع انقلاب رنگین در ایران گفت:" هیچکدام از انقلابات رنگین برای مردم نه خوشبختی و رفاه ببار نیاورده اند و فقط حامل درد و خون بوده اند. ایران پس از انقلاب اسلامی اواخر سالهای 70 میلادی دارد تازه به خود آمده و انحرافات جدی رخ داده درآن زمان را رفع می کند و درگیری داخلی جدید می تواند پیامد های فاجعه باری برای این کشور داشته باشد. نباید برای ایران مزاحمت ایجاد کرد و این کشور با آرامش مسائل خود را حل خواهد کرد".
از تاریخ 28 دسامبر، در شهرهای بزرگ ایران من جمله: تهران، مشهد، اصفهان و رشت، اعتراضات گسترده ای صورت گرفته است. آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به این ناآرامی ها اعلام نمود که این اعتراضات، ناشی از مشکلات داخلی در کشور و همچنین دخالت و تحریکات برخی دیگر کشورها می باشد. براساس گزارش های منتشر شده توسط رسانه های داخلی ایران، تا کنون حداقل 21 نفر در این اعتراضات جان خود را از دست داده اند.
پیشتر سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه امریکا را از دخالت در امور داخلی ایران برحذر داشته وواشنگتن را به بهره گرفتن از وضع فعلی در ایران برای بی اعتبار ساختن برجام متهم کرده بود.

 

 

 

مرتبط:

مجلس ایران افزایش قیمت بنزین را رد کرد
واکنش سناتور روس نسبت به سخنان نماینده آمریکا درباره ناآرامی ها در ایران
تیلرسون: قانون در مورد تغییر شرایط معامله با ایران امکان دارد در آینده نزدیک تصویب شود
چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا از دخالت در امور داخلی ایران پرهیز شود
تیلرسون: آمریکا آماده اعمال تحریم های جدید علیه ایران است
نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل: آمریکا به ایران آلرژی دارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک