09:43 19 ژانویه 2019
پاسخ نویسنده معروف برزیلی به رضا  پهلوی: خفه شو! +عکس

پاسخ نویسنده معروف برزیلی به رضا پهلوی: خفه شو! +عکس

© AP Photo /
جهان
دریافت لینک کوتاه
1125

پائولو کوئیلو نویسنده معروف و خالق کتاب کیمیاگر پاسخ کوبنده ای به شاهزاده رضا پهلوی، فرزند آخرین شاه ایران داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین ، پائولو کوئیلو در پاسخ یه سخنان رضا پهلوی که در گفتگو با رویترز خواهان دخالت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در امور ایران شده بود ،در توییتر نوشت:«خفه شو! ساواک مرده است، و اگر تو به دنبال یک کودتای دیگر باشی، مانند کودتایی که سازمان سیا در سال ۱۹۵۳ سازماندهی کرد، مردم ایران برای دفاع از کشورشان بر می‌خیزند".

از تاریخ 28 دسامبر، در شهرهای بزرگ ایران من جمله: تهران، مشهد، اصفهان و رشت، اعتراضات گسترده ای صورت گرفته است. آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به این ناآرامی ها اعلام نمود که این اعتراضات، ناشی از مشکلات داخلی در کشور و همچنین دخالت و تحریکات برخی دیگر کشورها می باشد. براساس گزارش های منتشر شده توسط رسانه های داخلی ایران، تا کنون حداقل 21 نفر در این اعتراضات جان خود را از دست داده اند.

​The last heir to the Iranian monarchy @PahlaviReza tells Reuters that the Trump administration should encourage technology companies to provide communication services to Iranians as they protest their country’s clerical leaders. https://t.co/j0eMYBjbfy pic.twitter.com/of6t5z7hhg

مرتبط:

ظریف: نشست شورای امنیت یک «افتضاح احمقانه دیگر» از دولت ترامپ بود
چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا از دخالت در امور داخلی ایران پرهیز شود
برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت درباره ناآرامی های ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک