00:47 10 دسامبر 2018
رتبه جهانی ایران در سرعت دانلود موبایل و سرعت دانلود ثابت اعلام شد

رتبه جهانی ایران در سرعت دانلود موبایل و سرعت دانلود ثابت

© Fotolia / Alice_photo
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 08

ایران در فهرست رتبه بندی شاخص سرعت دانلود موبایل جهان به رتبه ۶۷ دست یافت. این شاخص در ایران ۱۶.۷۴ مگابایت برثانیه محاسبه شده که از متوسط جهانی ۲۰.۲۸ مگابایت برثانیه کمتر است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر ، Speedtest.net سرویسی است که تحلیلی رایگان از پارامترهای دسترسی به اینترنت در سراسر جهان فراهم می کند. این وب سایت که به شرکت Ookla' تعلق دارد ماه اوت گذشته ابزار «شاخص جهانی Speedtest » را رونمایی کرد. این ابزار سرعت اینترنت در سراسر جهان را رصد می کرد.
طبق سنجش هایSpeedtest سرعت دانلود موبایل جهان طی ۱۲ ماه گذشته ۳۰.۱ درصد و سرعت آپلود موبایل نیز ۳۸.۹ درصد افزوده شده است. این ابزار همچنین نشان داد سرعت دانلود پهنای باند ثابت نیز ۳۱.۶ درصد بهبود یافته است. این درحالی است که متوسط سرعت دانلود موبایل ۲۰.۲۸ و دانلود پهنای باند ثابت ۴۰.۱۱ مگابایت برثانیه اعلام شده است.
طبق این شاخص، سرعت دانلود موبایل در ایران ۱۶.۷۴ مگابایت برثانیه و سرعت آپلود موبایل ۸.۳۷ مگابایت برثانیه است. در همین راستا رتبه ایران در این بخش ۶۷ است.
اما در حوزه سرعت دانلود با پهنای باند ثابت ایران با سرعت دانلود ۱۰.۲۸ مگابایت برثانیه و آپلود ۴.۹۲ مگابایت برثانیه در رتبه ۱۰۵ قرار دارد.
این درحالی است که نروژ با سرعت دانلود موبایل ۶۲.۶۶ مگابایت برثانیه در رتبه اول این فهرست قرار دارد. پس از آن هلند با سرعت ۵۳.۰۱ مگابایت برثانیه ، ایسلند با52.78 مگابایت در ثانیه قرار گرفته اند.
در شاخص سرعت دانلود با پهنای باند ثابت نیز کشور سنگاپور با سرعت ۱۵۳.۸۵ مگابایت برثانیه در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن ایسلند با سرعت ۱۴۷.۵۱ مگابایت برثانیه و هنگ کنگ با سرعت ۱۳۳.۹۴ مگابایت برثانیه قرار دارند.

مرتبط:

غیرحجمی کردن تعرفه اینترنت در ایران +عکس
مسکویی ها در اینترنت چه چیزی را جستجو می کنند؟
راه حل جذاب گوگل برای دسترسی کودکان به اینترنت +عکس
" اینترنت عمیق" یک منبع جایگزین برای دسترسی به اطلاعات
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک