16:42 20 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
تحولات یمن (131)
2101

مسکو در تحویل موشک های ایرانی به نیروهای شیعه حوثی هوادار جنبش انصارالله در شرایط کنترل دریایی و هوایی کامل سواحل و اراضی یمن توسط ائتلاف عربی شک دارد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را ولادیمیر ددوشکین، سفیر روسیه در صنعا ضمن تفسیر بیانیه نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل درباره قصد کشور وی برای ارائه شواهد و مدارک حاکی از تحویل موشک به حوثی ها از سوی ایران اعلام کرد.
با این وجود سفیر روسیه به قدرت بسیار زیاد کلاهک موشک شلیک شده به فرودگاه بین المللی ریاض در اوایل ماه نوامبر اشاره کرد که پس از پیمودن مسافت یک هزار کیلومتری با دقت به سوی هدف خود پرواز کرده است.
ولادیمیر ددوشکین ضمن اشاره به احتمال ساخت موشک های بالستیک توسط یمن افزود":نمی ارزد درباره استعدادها و قابلیت های یمنی ها سکوت شود: آنها دارای متخصصان زیادی در زمینه های بسیار گوناگون از جمله احتمالا در زمینه بالستیک هستند و من تعجب نخواهم کرد اگر معلوم شود این موشک ها را خودشان ساخته اند".
یاداور می شود در اوایل نوامبر نیروهای پدافند هوایی سعودی موشک شلیک شده از سوی نیروهای حوثی به سوی فرودگاه بین المللی ملک خالد، واقع در 35 کیلومتری ریاض را رهگیری و منهدم کردند.

 

 

موضوع:
تحولات یمن (131)

مرتبط:

آمریکا ارسال سلاح از سوی ایران به یمن را ثابت می کند
دیپلمات های روسیه یمن را ترک کردند
موشک‌های شلیک شده یمن به عربستان ساخت ایران نیست
یمن: جنگ جدید یا پایان جنگ قبلی؟
نیروی هوایی آمریکا پنج رهبر القاعده را در یمن نابود کرد
دخالت عربستان و امارات، منبع اصلی مصایب و بحران فعلی در یمن
شرایط یمن غیر مستقیم اسراییل را تهدید می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک