13:32 17 دسامبر 2018
تلاش نتانیاهو برای متعاقد کردن کشورها به پیروی از ترامپ

تلاش نتانیاهو برای متعاقد کردن کشورها به پیروی از ترامپ

© AFP 2018 / MENAHEM KAHANA
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 09

نخست وزیر اسرائیل از تماس‌های میان این کشور و کشورهای که می‌خواهند همانند آمریکا اورشلیم را به عنوان پایتخت به رسمیت بشناسند خبرداد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنان خود در وزارت خارجه این کشور گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای همیشه با تاریخ ما پیوند خورده و ما نام وی را با افتخار اعلام می کنیم.

در حالیکه تصمیم ترامپ با واکنش منفی کشورهای جهان همراه شده، نتانیاهو مدعی شد: بسیاری از کشورها پا جای پای آمریکا در زمینه به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان ایتخت اسرائیل خواهند گذاشت و ارتباطات و تماس‌هایی در این خصوص در حال اجرا است.

نتانیاهو مشخصاً نام این کشورها را ذکر نکرد و عنوان داشت که برخی از کشورها ممکن است حتی قبل از این اقدام آمریکا که پیش بینی می شود چند سال به طول انجامد اقدام به انتقال سفارت شان از تل‌آویو به قدس کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید، اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو را به اورشلیم مهیا سازد. این اقدام رئیس جمهور آمریکا برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

 

 

 

مرتبط:

واکنش جهان عرب به تصمیم ترامپ درباره اورشلیم
شهروندان آمریکا پس از بیانیه ترامپ درباره اورشلیم، به احتیاط فرا خوانده شدند
فرانسه از تصمیم ترامپ درباره اورشلیم حمایت نمی کند
واکنش محمود عباس به تصمیم ترامپ درخصوص اورشلیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک