15:24 18 فوریه 2019
علي عبد الله صالح

تحویل جسد صالح به خانواده اش

© Sputnik / Anton Denisov
جهان
دریافت لینک کوتاه
130

حوثی های یمن جسد صالح را در صورت درخواست به خانواده اش تحویل خواهند داد.

به گزارش اسپوتنیک، شورشیان حوثی جنبش "انصارالله" ، چهارم دسامبر خبر کشته شدن رئیس جمهور سابق یمن علی عبدلله صالح را اعلام کردند. فیلمی از جسد خونین رئیس جمهور سابق کشور از شبکه تلویزیون رسمی یمن پخش شد. حزب صالح نیز خبر مرگ وی را تأیید کرد.

حلیمه جعفر عضو دفتر سیاسی جنبش حوثی ها به نام «انصارالله» اعلام نمود که در صورت درخواست خانواده صالح، جسد رئیس جمهور سابق به آنها تحویل داده خواهد شد. پورتال خبری سعودی «خبر آجل» گزارش داد که حوثی ها شرایط خود برای تحویل جسد صالح به خانواده او را مطرح کردند. شرط آنها این است که تاریخ دفن صالح اعلام نشود. فقط با قبول این شرط جسد او تحویل داده خواهد شد.

جعفر اعلام نمود:«هیچگونه مخالفتی با تحویل جسد صالح  نشده است. این یک موضوع نو است. احتمالا خانواده او تحویل جسدش درخواست خواهند کرد. ما هیچگونه شرطی در این رابطه مطرح نکردیم. این موضوع در آینده نزدیک حل و فصل خواهد شد. ما قصد نداریم جسد را نگه دارم و یا آن را تحویل ندهیم و یا دفن نکنیم».

در یمن از سال 2014 درگیری داخلی  ادامه دارد. در یک طرف این نزاع شورشیان حوثی جنبش شیعه " انصارالله" و بخشی از ارتش وفادار به رئیس جمهور سابق علی عبدالله صالح و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی  قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارند. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

مرتبط:

واکنش دختر صدام به کشته شدن علی عبدالله صالح
تأییده کشته شدن عبدالله صالح + عکس+فیلم
علی عبدالله صالح کشته شد
منزل علی عبدالله صالح منفجر شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک