16:45 20 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
تحولات یمن (131)
180

صنعا پایتخت یمن بار دیگر به طور کامل به کنترل نیروهای حوثی "انصارالله" درآمد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های محلی، حوثی ها کنترل مواضعی را که به دست نیروهای رئیس جمهور پیشین آین کشور افتاده بود، دوباره تحت کنترول خود درآوردند.
رسانه های یمن همچنین کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن را تایید نموده اند. او روز گذشته در پی حمله حوثی ها به همراه چند تن دیگر از طرفدارانش کشته شد.

شورشیان حوثی جنبش "انصارالله" ، چهارم دسامبر خبر کشته شدن رئیس جمهور سابق یمن علی عبدلله صالح را اعلام کردند. فیلمی از جسد خونین رئیس جمهور سابق کشور از شبکه تلویزیون رسمی یمن پخش شد. حزب صالح نیز خبر مرگ وی را تأیید کرد.

در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع شورشیان حوثی جنبش شیعه " انصارالله" و بخشی از ارتش وفادار به رئیس جمهور سابق علی عبدالله صالح و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارند. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

موضوع:
تحولات یمن (131)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک