20:40 19 ژانویه 2019
خروج نظامیان آمریکایی از سوریه

خروج نظامیان آمریکایی از سوریه

© AFP 2018 / Delil Souleiman
جهان
دریافت لینک کوتاه
190

ائتلاف ضد داعشی تحت رهبری آمریکا اعلام کرد بیش از 400 تفنگدار آمریکایی و تجهیزات نظامی آنها در حال ترک خاک سوریه هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق نیوز، این اقدام پس از آن انجام شده است که شهر رقه از تصرف تروریست های داعش خارج شده است. ماه گذشته، شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا پیروزی خود در رقه را اعلام کردند. این شبه نظامیان ماه ها در حال جنگ با تروریست های داعش بودند و از حمایت آمریکا نیز برخوردار شدند.
ائتلاف ضد داعشی تحت رهبری آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: با آزاد شدن شهر رقه از تروریست های داعش، به واحد تفنگداران آمریکایی دستور بازگشت داده شده است. دیگر نیازی به استقرار تفنگداران آمریکایی در خاک سوریه نیست.
ژنرال جوناتان بارگا مدیر بخش عملیات های نیروی ائتلاف در این باره گفت: ما در حال خارج کردن نیروهای ضربت از سوریه هستیم ولی به تلاش های خود برای کمک به شرکای سوری و عراقی ادامه می دهیم تا امنیت را حفظ کنند.
وی در ادامه افزود: نیروهای باقیمانده ما همچنان به همکاری و تلاش در کنار نیروهای عراقی و سوری ادامه می دهند تا باقی مانده تروریست های داعش را نیز شکست دهند و مانع از قدرت یابی مجدد داعش شوند و شرایطی را برای دولت ها و سازمان های غیر دولتی بین المللی فراهم کنند تا به ساکنان مناطق آزاد شده کمک کنند.
پنتاگون رسما اعلام کرده است که 503 نظامی در سوریه دارد ولی هفته گذشته مقام های آمریکایی تاکید کردند که حدود دو هزار نظامی در سوریه حضور دارند.
در حالی که جنگ با داعش به روزهای پایانی نزدیک شده است، هنوز معلوم نیست که آیا تعدادی از نظامیان آمریکایی در سوریه باقی می مانند یا نه.

 

 

مرتبط:

حریری: این پوتین و روحانی بودند که در سوریه پیروز شدند
احتمال اجرای عملیات ارتش ترکیه علیه کردها درعفرین سوریه
لاوروف: تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود
استقبال کاربران شبکه های اجتماعی از مقاله "سردار سلیمانی، قهرمان سوریه"
دمشق هیچ گونه اعتراضی نسبت به نقش سازمان ملل در انتخابات آینده در سوریه ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک