00:20 29 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 172

ری جونگ هیوک، معاون مجلس جمهوری خلق کره شمالی گفت: سلاح های هسته ای کره شمالی فقط برای مقابله با آمریکا است و علیه کشور دیگری استفاده نخواهد شد به همین دلیل دیگر کشورها نباید از تسلیحات هسته ای کره شمالی بترسند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیوزویک، ری جونگ هیوک، معاون مجلس جمهوری خلق کره شمالی در یک همایش پارلمانی که به میزبانی ترکیه برگزار شده بود گفت: سلاح های هسته ای کره شمالی فقط برای مقابله با آمریکا است و علیه کشور دیگری استفاده نخواهد شد به همین دلیل دیگر کشورها نباید از تسلیحات هسته ای کره شمالی بترسند.

او افزود: مردم کره شمالی تصمیم گرفتند تا از طریق تسلیحات هسته‌ای به قدرتی متوازن با آمریکا دست یابد. تسلیحات هسته ای ما مانند شمشیر عدالت علیه آمریکا است و آسیا و دیگر کشور‌های جهان نباید تا زمانی که به تهاجم و تحریکی علیه ما ملحق نشده اند، نگرانی به خود راه دهند.

مقامات آمریکایی تهدیدهای کره شمالی را جدی تلقی می‌کنند. «مایک مولن»، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا، در این باره به ای‌بی‌سی نیوز گفته بود: افزایش تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی، این احتمال را تقویت کرده است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، از توان بازدارنده هسته ای علیه آمریکا استفاده کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک